Здається, чоловічі іронічні жарти про жінку за кермом з'явилися в той момент, як тільки перша представниця прекрасної половини людства зайняла в автомобілі водійське місце. Згідно з твердженням психологів, гумор, особливо уїдливий - це один із способів психологічного захисту. Ймовірно, чоловіки відчули з боку тендітних дам явну потужну конкуренцію. Статистичні показники доводять: кількість аварійних ситуацій, що сталися з вини жінок, практично вдвічі менше, ніж пригод, спровокованих діями чоловіків.

Раніше емансиповані дами, які сідали за кермо, відрізнялися рішучим настроєм, їм був властивий якийсь авантюризм, іноді навіть виклик громадській думці. Для сучасних завантажених роботою жінок, водіння автомобіля - це життєва необхідність. Вибираючи автошколу, варто поцікавитися, чи є там курс вихідного дня по водінню, це особливо актуально для працюючих жінок. Навчання в спокійній обстановці, без страху куди-небудь спізнитися, коли за дітьми доглядають рідні люди, проходить набагато ефективніше.

Можливість зосередитися на водінні, не відволікаючись на особисті справи, забезпечує вражаюче успішний результат. Досвідчені фахівці, вчителі з водіння з багаторічним досвідом викладання в автошколі, зі знанням справи стверджують, дійсно, дівчата більш акуратні водії, але питання з навчанням жінок водінню мають деякі особливості.

У першу чергу - це психологічний аспект.


Незважаючи на те, що жінки швидше схоплюють і запам'ятовують теоретичний матеріал, на практиці вони спочатку проявляють себе не так активно.
Представниці слабкої статі нерішучі, вони не схильні бездумно ризикувати, що характерно для чоловіків. Психологи пояснюють таку установку історично склалися генетичними відмінностями між стрімким спритним чоловіком-мисливцем і мудрої матір'ю-берегинею. Жінки без ентузіазму роблять те, що не зовсім добре виходить. Для впевненості їм важлива підтримка, причому вона повинна виражатися не просто в сухому технічному поясненні матеріалу, а носити емоційний позитивний характер.

Жінки схильні концентруватися на своїх страхах, почуттях, переживаннях. Побоювання з приводу того, що у неї щось виходить, не так добре, як у інших, відволікають від основного завдання, іноді тимчасово блокує або сповільнює засвоєння матеріалу. Тому в більшості випадків потрібно більше часу на практичні заняття на полігоні, водіння по міських вулицях, поки жінка не знайде стовідсоткову внутрішню впевненість у тому, що вона дійсно хороший водій.