Любов до природи властива більшості людей, що живуть на цій Землі, отруєної газами, хімікатами і радіацією. Однак далеко не у всіх є можливість проводити багато часу за містом, на свіжому повітрі. Але є вихід і для таких людей - кімнатні рослини. Вони прикрашають практично кожен будинок, кожен офіс. Ми не станемо розповідати про те, як квіти оживляють інтер'єр, як радують око, ми розповімо про те, чого багато хто не знає - про їх вплив на стан людини.

Будь-які живі істоти, в тому числі і квіти, володіють енергетичним полем, сила якого у всіх рослин різна. І завдяки цьому полю кожне з них робить певний вплив на людину. Ми розповімо про деякі кольорах, і ви зможете вибрати, як прикрасити свій будинок з користю для свого самопочуття і настрою.

Деякі речовини, що знаходяться в повітрі вашого будинку, можуть викликати різні нездужання: головний біль, задишка, нудота . Ці речовини виділяються з лакофарбних покриттів, з не дуже якісного меблів, потрапляють в будинок через відкриті вікна. З деякими з них допоможуть впоратися рослини-фільтри. Фікус Бенджаміна і диффенбахія допоможуть позбутися від формальдегідів, які виділяються з пластика і деяких предметів інтер'єру, від речовин, що витають в повітрі після лакування або фарбування. Гербери і хризантеми нададуть значну допомогу, якщо ви живете у великої дороги і у ваш дім потрапляють вихлопні гази. Також ефективними біофільтрами служать папороті, філодендрони, азалії і хлорофітуми.

Ще одна велика проблема сучасності - велика кількість техніки. Звичайно, з одного боку, життя з новітніми винаходами стала набагато легше, проте електроніка помітно псує мікроклімат житла. В якійсь мірі вирішити цю проблему допоможе герань - поставте один-два горщика в кімнати, де багато техніки, і це помітно очистить атмосферу. Аналогічне вплив роблять кактуси.

Рослини можуть впливати не тільки на здоров'я, але і на настрій, і навіть на характер людини.

Боязкість, безініціативність і невпевненість в собі допоможуть подолати кімнатний плющ і антуріум.


Ці рослини володіють вражаючою енергією, яка прямо таки підштовхує нас до нових звершень, підбадьорює і додає сил. Схожий ефект надає орхідея "венерин черевичок", бальзамін, папороть адіантум і пуансеттия.

Спокій і душевну рівновагу подарують всіма улюблені фіалки і красень-гіппеаструм. Фіалки вносять світ в атмосферу житла, і навіть сприяють вирішенню суперечок і образ. Вважається, що найкраще для цього тримати в будинку узамбарські фіалки. Також цими властивостями володіють апельсинові деревця, жасмин і монстери. Ефект гиппеаструма трохи відрізняється: він може позбавити вас від стресу. Перебуваючи деякий час в кімнаті з цією квіткою, ви відчуєте себе свіжим, відпочив, нервозність як рукою зніме. Якщо ви часто відчуваєте нервові напруги, то крім цієї рослини поставте в своєму будинку також алое, хлорофітум, гібіскус, кротон або папороть адіантум.

Вас збадьорять, надихнуть цикламени, зантедескія, кали , толстянки, декоративні ананаси і мініатюрні троянди. Ці приголомшливо красиві квіти знімуть депресію, апатію, подарують нові сили. Особливо сильне енергетичне поле в цикламенів: воно розбудить задрімав натхнення і творчі здібності, наштовхне на нові ідеї, а також дарують відчуття захищеності.
Ну а з питанням "куди поставити квіти" вам допоможуть у Інтер'єр Plaza. Ви можете купити меблі в інтернет магазині Інтер'єр Plaza, на якій розмістіть горщики, а також освітлення. Завдяки зручній меблів і корисним квітам у вашому будинку стане ще затишніше.

Лілія Шайбакова спеціально для журналу Жіночі новини