У холодну пору року найбільше хочеться затишку і тепла .. І так приємно, повернувшись з морозу, укутати теплим пледом і попити ароматного чаю! Цей напій бадьорить, піднімає настрій, додає сил, а розмаїття смаків і ароматів дозволяє підібрати саме те, що вам хочеться в даний момент.

Люди влаштовують чаювання по кілька разів на день, але багато з них і не здогадуються про користь улюбленого напою. У чорному чаї міститься кофеїн і деякі інші речовини, які збуджують нашу нервову систему, розширюють судини. І через це мозок отримує набагато більше кисню, ніж зазвичай, і працює активніше. Тому, приступаючи до важкої розумової роботи, попередньо попийте хорошого чаю - це допоможе вам зосередитися. А в зеленому чаї міститься дуже багато хімічних речовин, необхідних нашому організму: це і ефірні масла, і білки, і безліч вітамінів, а також пектини і кислоти. Всі ці елементи дуже легко засвоюються, завдяки їм регулюється обмін речовин в організмі, зміцнюється імунітет, який забезпечує захист від різних хвороб, таку необхідну в холоди. Крім того, цей напій знижує тиск, а деякі стверджують, що він навіть зміцнює чоловіче здоров'я! Хто знає, може бути, вони й праві, тому не забувайте наливати його свого коханій людині.

Однак чай потрібно вміти правильно заварювати , інакше всі його властивості ослабнуть. Є кілька правил, дотримуючись яких ви завжди зможете заварити ідеальний чай. Найголовніше - це вода. Ні в якому разі не можна кип'ятити її кілька разів, вода повинна бути свіжа, чиста, а ще вода повинна ..


"сміятися". Це відбувається на початковій стадії закипання: коли поверхня води біліє, а бульбашки тільки починають з'являтися. Але такою водою потрібно заварювати тільки чорний чай, це правило не застосовується до чаю зеленого. Для нього необхідна трохи охолола вода: почекайте після закипання 2-3 хвилини, і тільки потім наповнюйте чайник. Тільки не ущерть: інакше вся пінка залишиться на кришці. А адже в ній скупчуються такі корисні ефірні масла! Її обов'язково потрібно розмішати в чаї.

До речі, чай корисно не тільки пити, його також можна і навіть потрібно застосовувати зовнішньо. Наприклад, заваріть для себе цілу ванну зеленого чаю! Вміщені в ньому вітаміни зроблять вашу шкіру більш еластичною, ніжною, шовковистою, і навіть зміцнять стінки судин. Якщо ж у вас зовсім немає часу на ванну, то змочіть рушник у холодному зеленому чаї і прикладайте його до шиї, до зони декольте та іншим проблемним місцям. Маленькі ватні тампончики, також змочені в чаї, прикладіть до очей - це позбавить від почервоніння, печіння, і поверне блиск вашому погляду. А використаної заваркою почистіть зуби, адже вона містить величезну кількість фтору.

У чаю ще безліч корисних властивостей, і щоб перерахувати їх усі, однієї статті не вистачить. Тому просто зробіть собі чашечку чаю, і насолодитеся моментом! А своїм друзям і близьким подаруйте найкрасивіші ісинські чайники, а до них, відразу можна купити і чай різних сортів, і різні добавки до нього.

Лілія Шайбакова спеціально для журналу Жіночі новини