Швидше за все у кожної людини виникала ситуація, коли до сильно розігрітому прасці приставали якісь сторонні матеріали або навіть та річ, яка гладдю. Після таких випадкових дотиків на прасці залишаються плями або нагар, які дуже часто надалі роблять процедуру пропрасовування речей просто нестерпним, адже нагар чіпляється за тканину, ця частина праски погано гладить, та й естетичний вигляд не такий вже і приємний.

Як почистити праска від нагару, щоб його поверхня збереглася в цілісності і придбала колишній зовнішній вигляд? Існує кілька способів зробити це просто і досить швидко.

Засоби побутової хімії

У магазинах побутової техніки разом з пропозиціями найрізноманітніших моделей прасок можна знайти і різноманітні аксесуари для прасування і для обслуговування всієї цієї техніки. Серед таких аксесуарів можна зустріти спеціальні олівці або засоби для очищення прасок від нагару.

Досить ними прочистити просто підошву праски згідно інструкції і праска стане як новенький. Як правило, такі засоби виготовлені на основі нашатирного спирту, тобто аміаку, тому при їх використанні виділяється своєрідний різкий запах. Але зате ефективність таких засобів видно вже відразу ж після застосування.

Як правило, їх просто достатньо нанести на розігріту поверхню підошви праски і потім протерти бавовняною тканиною. Якщо нагару дуже багато, то прати його слід відразу ж під час нанесення, оскільки стікаючи по стінці праски він буде залишати плями на поверхні, на яких проводиться процедура.

Доступність цих коштів більш ніж прийнятна, а самого звичайного олівця для очищення підошви праски вистачить на кілька застосувань. Якщо стоїть завдання, як почистити праска з тефлоновим покриттям від нагару, то покупні засоби є просто незамінними, оскільки вони не тільки швидко це роблять, але ще і дуже ефективно, зберігаючи дуже вразливу до механічних очисникам поверхню самого праски. А ще для тефлонового покриття праски рекомендують використовувати зубну пасту.

Народні рецепти для очищення праски від нагару

Багато господині намагаються зберігати рецепти про те, чим почистити праска від нагару в домашніх умовах, щоб уникнути використання хімічних засобів.

Багато хто з народних рецептів є також не менш ефективними, ніж хімічні покупні. Наприклад, оцтова кислота здатна видалити з поверхні праски не сильні забруднення і нагар.


Для цієї процедури праска також розігрівається на середню температуру і протирається вовняною ганчіркою або ваткою, змоченою в оцті (навіть у звичайному столовому). Чи не сильні забруднення повинні зникнути відразу, а більш стійкі доведеться пропрасувати оцтом ще раз і ретельно протерти шерстяною ганчірочкою після процедури.

Це один з найпоширеніших народних рецептів, як почистити підошву праски від нагару. Іноді оцет замінюють звичайним лимонним соком або розчином лимонної кислоти. Можна просто протерти розігріту поверхню праски шматочком лимона, а потім витерти залишки соку і забруднень вовняною ганчіркою.

Так як багато хімічні засоби виготовлені на основі аміаку, то можна сміливо очищати підошву праски нашатирним спиртом. А ще для цих цілей використовують перекис водню або розведену у воді таблетку гідропериту. При використанні всіх цих речовин необхідно бути гранично обережними і в цілях безпеки краще одягати гумові рукавички і захисні окуляри, щоб випаровування не потрапили на слизові очей, рота і носа.

Бабусині рецепти очищення праски від нагару

Бабусині рецепти очищення праски від нагару включають в себе також очищення підошви праски за допомогою солі або соди. Вони досить ефективні, але для очистки сучасних тефлоновим покриттям їх навряд чи потрібно використовувати.

А ось використовувати кашку з соди і води можна спробувати. Досить 2-3 ч.л. соди додати в 100 г кип'яченої води і цією кашкою протерти підошву праски, потім змити все вологою ганчірочкою. До речі, при несильних забрудненнях наші бабусі також позбавлялися від нагару за допомогою вологої лляної або бавовняної ганчірочки, яку просто прасували розігрітою праскою.

Замість розчину солі можна використовувати звичайне господарське мило, яким достатньо натерти розігріту підошву праски і дати час йому охолонути. Після такої процедури мило змити вологою ганчірочкою.

Ось такі абсолютно прості і не трудомісткі способи, як очистити праска від нагару в домашніх умовах. Сміливо використовуйте їх і отримуйте насолоду від процедури прасування. Але найголовніше, необхідно назавжди запам'ятати - ніколи не використовуйте гострі предмети для видалення нагару, навіть для легких пошкрябиваній, інакше поверхня для прасування стане просто непридатною внаслідок утворень подряпин і іржі в подальшому на його поверхні.