Багато господинь досить часто готують страви з печінки. Якщо Ви все зробите правильно, то такі страви не тільки дуже смачні, а й корисні. І тут, як і в багатьох інших випадках, є свої секрети і особливості (ми вже говорили раніше яким чином готувати качку, м'ясо, зварити рис), застосувавши які, можна добитися хорошого результату на кухні. Багато хто вважає, що печінка потрібно готувати сирою. Але це, багато в чому спірне питання, тому що цей орган в організмі служить свого роду чистильником. Тому краще все ж її попередньо обробити.

Як приготувати печінку? Секрети приготування.

Наша порада, печінка (будь-яку, хоч свинячу, хоч яловичу) краще все ж попередньо обробити. Спочатку її потрібно порізати на невеликі шматочки, покласти в схожу посуд і залити молоком або кефіром. Повністю залита, вона нехай стоїть годин п'ять чи шість. Все це допоможе вивести з проток всю решту жовч. Далі злийте молоко або кефір, промийте шматочки печінки водою і пересипте содою.


Після цього дати їй постояти ще годину або два. Тоді печінку можна буде смажити, і вона не буде жорсткою при охолодженні. Якщо шматочки тонко нарізані, то вони досить швидко пожежа.

У тому випадку, якщо у Вас низький гемоглобін будемо готувати так: в сковорідку налити молоко і коли воно закипить опустити тонко нарізані скибочки печінки на одну, дві хвилини. Досить з'їдати в день два, три скибочки і через тиждень гемоглобін підвищиться. Приготовану таким чином печінку добре їдять діти, хоча зазвичай вони її не дуже люблять. А для приготування пирогів: її також можна спочатку вимочити в молоці, потім відварити, перекрутити на м'ясорубці, обсмажити побільше цибулі у вершковому маслі і все це додати в печінку. Для начинки ще можна використовувати перекручення через м'ясорубку легкі, тоді пироги вийдуть ще смачніше.

А які у Вас є секрети на кухні?