Медовий масаж можна робити самим перебуваючи вдома. Цінність такої процедури - це поєднання лікувальної дії бджолиного меду та масажу. Це чудовий засіб для підтримки гарної форми, зняття втоми і придбання свіжості і легкості.

Секрет успіху.

Особливо медовий масаж незамінний при застуді, кашлі. Помітне підвищення кровообігу в шарах шкіри і м'язах веде до поліпшення живлення внутрішніх тканин і органів. Мед, віддаючи біологічно активні речовини, здатний адсорбувати токсини і виводити їх з організму. Шкіра після медового масажу стає більш пружною і шовковистою.

Для медового масажу можна використовувати різні цілющі суміші. Навесні така процедура особливо допомагає справитися з втомою, поганим настрій і апатією.

Ароматні суміші.

Для масажу потрібен тільки мед - натуральний і, звичайно, не засахарівшійся. У мед можна додати ароматичні мала: будь цитрусове, а також масло евкаліпта, ялівця, лаванди з розрахунку 1 ч. Ложка меду на 2-3 краплі олії або суміші масел.

Ось рецепти:

- 2 ч. ложки меду, краплі олії розмарину, 2 краплі лимонного масла;

- 2 ч. ложки меду, 2 краплі лаванди, 2 краплі апельсинового масла, 1 крапля ялівцю;

- 2 ч. ложки меду, 1 крапля апельсинового масла, 2 краплі лимонного;

- 2 ч. ложки меду, 2 краплі грейпфрутового масла, 2 краплі олії розмарину, 1 крапля олії лаванди.

Мед з маслами потрібно змішувати безпосередньо перед масажем. Якщо Ви вирішили застосувати відразу кілька масел, то змішуйте спочатку масла окремо від меду, а потім додайте мед і добре перемішайте.

Як робити правильно?

Нанесіть на долоні мед або медову суміш і рухами нанесіть на зону масажу.

Після повного перенесення меду на тіло, міцно "приклейте" долоні до тіла і ривком відірвіть.


Поступово поплескують руху повинні бути все сильніше і різкіше. Для цього притискайте руки щільніше і відривайте від тіла більш різко. Тим кращий буде ефект, чим сильніше будете натискати і різкіше відривати руки. При цьому потрібно регулярно витирати руки рушником, щоб видалити прилиплу до них суміш.

Процедура повинна проходити протягом 5-10 хвилин. При цьому відбувається розширення судин, шкіра червоніє, нагрівається. Після медового масажу змийте залишки меду теплою водою з м'якою мочалкою. Потім змастіть шкіру зволожуючим кремом або натуральним маслом (добре при цьому використовувати масло виноградних кісточок, зародків пшениці або мигдальне).

Медовий масаж

Тільки не перестарайтеся, так як можна викликати синці на шкірі.

Курс такого медового масажу 15 сеансів, які проводяться обов'язково через день. При появі алергічної реакції масаж потрібно припинити.

І ще одне зауваження: такий медовий масаж при бажанні можна робити самим, але значно ефективніше буде у випадку, якщо його Вам зробить хтось із близьких.

Про мед і його цілющі властивості запрошую почитати тут.