Продовжуємо нашу добірку корисних порад для тих, хто дуже хоче навчитися економити гроші. Раніше ми вже піднімали тему економії на продуктах (в сенсі, що не слід купувати зайвого і більш раціонально ставиться до того, що є) та економії в побуті. Тепер прийшов час поговорити і про гроші. Все ж для багатьох з нас це велика проблема - правильно розпорядитися грошима, особливо коли ми потрапляємо у великий торговий центр. І часом, виходячи з такого магазину, ми починаємо розуміти, що половина покупок нам не знадобиться. Таке невміння розпорядитися грошима може завдати серйозної шкоди нашому фінансовому становищу.

Вчимося бути ощадливими.

Якщо Ви будете дотримуватися деяких досить нехитрі правила, то, я думаю, в кінці місяця Ви заощадите деяку суму, яка буде вже точно не зайвою. А з часом, так дивись, уже будете знати відповідь на питання - як накопичити гроші, а не тільки заощадити. І так, що ж це за правила?

Складайте список покупок будинку.

Збираєтеся в магазин чи на ринок? Не поспішайте. Краще всього будинку, в спокійній обстановці, скласти список всього найнеобхіднішого, що Ви збираєтеся купити. Не потрібно взагалі ходити в магазин, якщо Ви собі чітко не уявляєте, навіщо Ви туди йдете, і що Ви хочете там купити. Якщо Ви туди все ж підете, то, швидше за все Ви знову купите річ, яка Вам не потрібна.

Крім того, тут є і зворотна сторона. Якщо Ви для себе не складете список покупок, то Ви можете забути купити дійсно необхідні продукти або речі. І в цьому випадку, Вам доведеться знову йти за покупками. А це означає, що ви можете витратити на покупки більше грошей, ніж ви планували до цього. Тому не потрібно повертатися назад в магазин за однією річчю. Її можна купити і в наступний раз.

Намагайтеся платити готівкою.

Платіть готівкою! Що це означає? Якщо Ви знаєте, що при поході в магазин Ви зазвичай купуєте досить багато зайвого, тобто витрачаєте більше ніж потрібно, забороніть собі користуватися пластиковою карткою.


Повірте, віртуальні гроші на карті, і готівкові гроші, які Ви тримаєте в руках це далеко не одне і те ж. Тому при поході в магазин візьміть з собою саме таку суму грошей, на яку Ви розраховуєте і не більше. Так у Вас не буде шансу накупити непотрібних Вам речей. Коли Ви платите готівкою, то Ви точно уявляєте собі, скільки грошей у Вас є на руках, і яку суму Ви в підсумку повинні будете віддати. Якщо Ви будете користуватися картою, то можна витратити набагато більше.

Без особливої потреби не відвідуйте магазини.

У всіх з нас є улюблені магазини, які залучають більше інших. Так от, радимо Вам навчитися обходити такі магазини стороною, якщо Вам там нічого не потрібно. Не треба ходити туди просто подивитися на товар, тому що Ви не зможете піти з такого магазину без покупки.

Записуйте витрати.

Вам потрібно буде завести зошит, куди можна буде записувати всі витрати протягом місяця. Потім всі ці записи Ви зможете проаналізувати і з'ясувати, куди ж ідуть від Вас Ваші грошики і від яких покупок в підсумку можна безболісно відмовитися. Будьте готові до того, що деякі пункти проведеного аналізу можуть Вас неприємно здивувати. І навіть більше, сама думка про те, що Вам потрібно записувати кожну придбану річ, змусить Вас трохи подумати (можливо, не один раз), перш ніж, щось купити.

Дні без грошей.

Влаштовуйте собі іноді "дні без грошей". Це такі дні, коли Ви не підете в магазин чи на ринок і не витратите ні копійки. Ну, наприклад, таке непросте випробування - спробуйте у вихідні не відвідувати магазини і утриматися від вчинення, яких би то не було покупок. Зібралися піти на роботу? Спробуйте залишити свій гаманець або гаманець вдома, а з собою захопіть що-небудь "домашнє" для того, щоб не залишитися голодним в обідню перерву і гроші тільки на проїзд. Це багато в чому допоможе заощадити і утриматися від зайвих витрат.