Хтось дуже любить картоплю (смажену, варену, печену), хтось віддає перевагу гречку, а деякі не уявляють своє життя без макаронів. Вони готові їсти їх у різному вигляді на сніданок, обід і вечерю. Ось саме для таких любителів італійської кухні і буде черговий наш корисну пораду. Макарони як гарнір можна подавати з різними м'ясними стравами. Про хитрощі їх приготування, зокрема, яким чином можна приготувати соковите м'ясо можна почитати тут, а всі корисні поради рубрики "Поради для кухні" можна знайти за цією адресою. Я думаю, деякі з цих корисних порад Вам напевно знадобляться. А тепер повернемося до нашої сьогоднішньої теми. І так:

Як приготувати макарони смачно і корисно?

Тут теж є свої тонкощі, про які ми сьогодні і поговоримо. "Макарони люблять компанію", - улюблена приказка кухарів, тому раджу Вам не залишати кухню від самого початку і до завершення варіння, тому що макаронні вироби необхідно постійно помішувати, а найкраще це можна зробити за допомогою дерев'яної ложки.

 • Тонкі, порівнянні з вермішеллю, макаронні вироби будуть готові у Вас вже через десять хвилин.
 • Соломка або ж спагетті будуть готові через п'ятнадцять хвилин.
 • Товсті макарони варяться до повної готовності вже тридцять хвилин.
 • Хвилини за дві, три до передбачуваної готовності необхідно спробувати макарони "на зуб" (яким чином це зробити, я думаю пояснювати не треба): вони при цьому повинні бути досить м'якими, але пружними, і ні як чи не в'ялими і не розвареними (ми ж не кашу з Вами варимо!).
 • Потрібно суворо дотримуватися кількісне співвідношення необхідної для приготування води і макаронних виробів - це один літр води на кожні сто грамів.
 • Вода в процесі варіння повинна кипіти в досить ємною, високою і переважно в товстостінній каструлі.


  Чи не варіть макаронні вироби в каструлі, яка до країв наповнена водою.

 • Перш ніж опустити макарони у воду, її необхідно посолити. Причому сипати сіль потрібно, коли вода тільки починає закипати, і не потрібно додавати сіль ще й в процесі варіння.
 • Запам'ятайте співвідношення солі і води повинно бути приблизно таким - 10-12 грамів солі на кожен літр води.
 • Достатньою нормою макаронних виробів для однієї людини є сто грам, при цьому, потрібно враховувати, що ця маса після завершення процесу варіння збільшиться втричі.
 • Макаронні вироби рекомендується опускати тільки вже в бурхливо киплячу воду , при цьому бажано в самий центр каструлі, тому що кипіння води там відбувається найбільш інтенсивно.
 • Якщо ж Ви надумали зварити довгі макарони, то не потрібно ламати їх перед цим. Просто, опустіть їх в каструлю, і повільно натискайте на виступаючі з води кінчики - і по мірі їх розм'якшення макарони будуть поступово йти під киплячу воду.
 • І ще порада: готові (тобто після варіння) макаронні виробу потрібно відкинути на друшляк. Запам'ятайте, макарони не промивати холодною водою, а просто заправляють маргарином або вершковим маслом, щоб вони не злипалися.

Тепер, озброївшись цими порадами, Ви все зробите правильно

І за традицією наш відео рецепт. Досить незвичайний рецепт для Росії, але я думаю варто все таки спробувати приготувати щось подібне. І ще відео - Готуємо макарони по флотськи? Цей варіант вже більше підходить для нашого російського менталітету.