Для того щоб визначити, який місто може бути названий найдорожчим у світі, дослідники підсумовують такі показники, як вартість житла і вартість продуктів харчування, середню заробітну плату і вартість різних товарів і послуг. При складанні даного рейтингу фахівцями враховувалися дані 160 продуктів і різних видів послуг, що надаються громадянам у цих містах. До них віднесли одяг, їжу, витрати на транспорт, комунальні послуги, бензин, а також навчання в приватних школах.

Як визначається найбільш дороге місто

Всі ці дані збираються воєдино, після чого стає реальним визначити, який же місто є найдорожчим у світі. Для цього місту присвоюється індекс і, судячи з того, в якого населеного пункту він вищий, той і стає найдорожчим містом у світі. Так, скажімо, Нью-Йорк має індекс 100, а найбільш витратним містом протягом багатьох років був Токіо, що має індекс 166.

Але в поточному році найдорожчим містом визнаний швейцарський Цюріх, який і потіснив японську столицю. Ранжування міст стало результатом проведеного Міжнародним Інститутом аналізу і статистики дослідження, і було опубліковано 16 лютого в британському економічному журналі The Economist.

У дослідженні взяло участь 130 міст з 93 країн. Зазвичай воно проводиться двічі на рік, і його допомогою визначається десятка найбільш витратних міст. У десятці головним чином знаходяться японські, австралійські і швейцарські міста. Це може бути пов'язано зі зміцненням місцевої валюти в умовах кризи, адже розрахунок проводиться в доларах.

Третє місце рейтингу - Женева

Це місто розташоване в Швейцарії між Альпами і Женевським озером.


Більша частина цього міста знаходиться у Швейцарії, але завдяки високій вартості життя безліч людей коммутируют з розташувалася поблизу Франції. Фінансовий центр Женева Глобал Сіті, відомий у всьому світі, як центр дипломатії, є місцем безлічі штаб-квартир засновників ООН і Червоного Хреста.

Женева стала третім європейським фінансовим центром після Лондона і Цюріха.

Друге місце рейтингу - Токіо

Японська столиця раніше займала перше місце в цьому рейтингу, і тільки цього року поступилася його Цюриху. Токіо - одне з міст з надзвичайно високою вартістю життя в світі.

Токіо визнавали одним з трьох командних центрів світової економіки поряд з Лондоном і Нью-Йорком. У 2012 році індекс Токіо склав 166 одиниць. У цьому місті найвищі ціни на житло, велике населення і недостатня кількість землі.

Перше місце рейтингу - Цюріх

Столиця Швейцарії раніше займала в рейтингу лише шосту сходинку, але цього року індекс Цюріха склав 170 одиниць, що виявилося достатнім для того, щоб він став найдорожчим містом у світі. Швейцарська столиця є одним з великих фінансових центрів світу. В ньому розташовані фінансові інститути та банківські гіганти, кількість яких досить велике. За даними досліджень 2006-2008 рр. Цюріх був визнаний містом з найкращою якістю життя, а також одним з найбагатших міст Європи.

Жити в Цюріху на сьогодні на 70% дорожче, ніж жити в Нью-Йорку.

Столиця Росії входить в 50 найбільш високопосадовців міст світу. Життя москвичів всього лише на 20% дорожче середнього рівня життя жителя Нью-Йорка. Але до найдорожчого міста в світі Москві ще дуже і дуже далеко.