Будинок, який вважається найдешевшим у світі, був зведений у 2008 році. Назвали його Universal World House. Витрати на його будівництво склали всього п'ять тисяч доларів.

Дизайн будови був розроблений архітектором Dirk Donath. Якщо подивитися на споруду з боку, може здатися, що проект несерйозний. Однак це не так. Звичайно, в ньому немає просторих і розкішних кімнат і меблів. Перш за все, він і створювався для того, щоб люди, які потрапили в скрутне становище, наприклад, після повені, коли їх власне житло виявилося зруйнованим, могли пережити непростий період під дахом теплого дому, а не на вулиці.

Що є в дешевому будинку?

Будинок, який вважається одним з недорогих в світі, має не тільки дах. У ньому є все, що необхідно сучасній людині: кухня, гарячий душ, санвузол, два ліжка і невелика веранда. Передбачено, що одну з кухонних стін можна повністю відкрити. Це зроблено спеціально для того, щоб в процесі приготування їжі, дим і запахи виходили назовні, а не залишалися в приміщенні. Таким чином, вийшло щось на зразок витяжки.

Загальна площа будинку становить тридцять шість квадратних метрів, а вага всього вісімсот кілограм. При цьому підстава важить приблизно чотириста кілограмів, інша маса припадає на верхню частину будови.

З чого зроблений недорогий будинок?

Будинок Universal World House виготовлений з недорогих матеріалів, а точніше з макулатури. Вона подрібнюється, змішується зі смолою і піддається обробці при високих температурах і тиску.


В результаті цього будинок є міцною і довговічною спорудою. Використовуваний матеріал відрізняється не тільки міцністю, також він володіє хорошими теплоізоляційними якостями. Він в десять разів краще зберігає тепло, ніж пінопласт, при тому, що вартість останнього в кілька разів більше, ніж у даного матеріалу. Наприклад, стінка товщиною в п'ять сантиметрів нічим не поступається пінопласту в півметра. Крім того, в жарку погоду в такому будинку не буде душно, так як матеріал нагрівається повільно.

Незважаючи на свою низьку вартість, саме недороге будова в світі вважається дуже міцною спорудою. Очевидно, що ураганний вітер вона не перенесе, але зможе встояти при сильному вітрі. Це завдяки тому, що стіни виконані з стільникових блоків.

Дешевий будинок можна побудувати самому, головне врахувати, що на вартість впливають три фактори: архітектурно-планувальне рішення, конструктивні особливості, використовуваний матеріал.