Нещодавно в Чехії був виявлений найбільший лев, який коли-небудь жив на планеті. Маленького левеняти купив мандрівник Еміль Голуб. Він ніколи не доглядав за твариною, оскільки постійно був у роз'їздах. Слуги також займалися цим не дуже якісно, тому тварина прожила в неволі всього два роки. Після смерті з нього створили опудало, зберігши його таким чином. Воно простояло в звичайному музеї аж до теперішнього часу. Довгі роки люди не помічали, що лев дуже незвичайний. Сьогодні встановлено, що тварина була представником підвиду капский лев, ареал якого включав території, розташовані на крайньому півдні Африки . Капські леви були найбільшими з існуючих звірів. На жаль, ця тварина було винищено, а останній представник підвиду помер в 1858 році, якщо вірити офіційним даним. У світі збереглося лише шість опудал цієї тварини, знайдений в Чехії став сьомим.

Великі леви світу

Іншим підвидом левів, представники якого були визнані одними з великих на планеті, був Берберійський лев. Він широко зустрічався у Північній Африці. Сьогодні вважається вимерлим в дикій природі. Відмінною особливістю підвиду вважається темна густа грива, яка розросталася далеко за плечі і звисала з живота. Останній екземпляр був убитий в Атлаських горах в двадцятих роках минулого сторіччя.

Розміри барбарійской і капских левів вражають. Вага самців міг досягати двохсот п'ятдесяти кілограм, а довжина тіла більше трьох метрів, що і робило їх одними з великих представників левів.

У цілому довжина тварин разом з головою сягала двох з половиною метрів у самців і трохи менше у самок - 1,75 метра. Висота в холці - більше одного метра, вага коливається від ста п'ятдесяти до двохсот п'ятдесяти кілограм.

Найдовшим тваринам, яке було офіційно зареєстровано, визнаний лев, убитий в Анголі в 1973 році. Його довжина склала 3,3 метра . Важкий лев-людожер був винищений в Південній Африці, його вага сягала 313 кг. Варто відзначити, що всі ці відомості відносяться до представників, що мешкають в умовах дикої природи. У неволі ці хижаки можуть набирати набагато більшу вагу.


Наприклад, в зоопарку Великобританії був відзначений вага лева в триста сімдесят п'ять кілограм.

Хто такий лев

Це одне з найбільших тварин серед представників сімейства котячих. Вага самців може досягати двохсот п'ятдесяти кілограм. Сказати точно, який лев є найбільшим, не можна, так як вчені цей параметр не відстежують.

Сьогодні цих тварин можна побачити в Африці та Азії. Раніше вони мешкали в Ірані, на Близькому Сході і навіть в Європі. Однак переслідування з боку людини і руйнування довкілля спричинили негативні наслідки. Тепер вони живуть тільки в парі місць на землі.

Головна особливість тварин - яскраво виражений статевий диморфізм. Самці не тільки крупніше самок за габаритами, але і володіють розкішною гривою, яка може розростатися на плечі, груди і спину. Вся інша шерсть коротка, за винятком кінчика хвоста.

Леви мешкають зграями. Їх називають Прайд. Як правило, прайд складається з декількох самок, самців і потомства. Самці частіше полюють поодинці, а самки роблять це спільно. Ці тварини ніколи не полюють цілеспрямовано на людей, проте, випадки людоїдства можна зустріти дуже часто.

Середня тривалість життя - до чотирнадцяти років. Самці рідко живуть більше десяти років, так як постійні сутички з іншими левами серйозно позначаються на їх здоров'ї. Сьогодні ці тварини - вимираючий вид. За останні два десятиліття їх кількість в Африці скоротилася приблизно на сорок відсотків . Точна причина того, що відбувається невідома, але вчені сходяться на думці, що вся справа криється в конфлікті тварин з людиною.

Дивний лев

Велетня звуть Геркулес, на думку Книги рекордів Гіннеса - це найбільша кішка у світі. Геркулес - це лигр, який важить чотири сотні й десять кілограм при зрості майже два метри.

Лигр - це гібрид між левів-самцем і тигрицею-самкою . Зовні він виглядає як величезний лев з розмитими смугами. У самців-лігрів майже немає гриви, але на відміну від левів, вони вміють і дуже люблять плавати. Інша особливість полягає в тому, що самки можуть дати потомство, що нехарактерно для гібридів котячого сімейства.