Короп - риба сімейства коропових. Ще до нашої ери в Китаї цю рибу вживали в їжу.

Трохи про коропа

Сьогодні існує багато різновидів цієї риби, але самим поширеними є звичайний короп і дзеркальний короп, який отримано за допомогою генетики. Це всеїдна риба. Іноді її порівнюють зі свинею, так як вона дуже невибаглива в харчуванні, швидко росте і жиріє.

Вага середнього коропа сягає дев'яти кілограм. Але є й такі особини, вага яких може досягати кілька десятків кілограм. У світі зафіксовано випадки улову риб, розміри яких можна вважати гігантськими. Наприклад, дуже великий короп був виловлений у Франції, але саме дивне, що це було зроблено за допомогою вудки. Два рибалки - Пол Робертс і Річард Мідлтон приїхали в тихе містечко Гравер. Риболовля йшло своєю чергою, коли несподівано на вудку клюнуло щось дуже велике. Після утомливих тридцяти хвилин рибалки витягли улов і були здивовані. Спійманий короп важив трохи більше сорока трьох кілограм.

До цього найбільшими в світі коропами, виловленими за допомогою вудки, були риби, яких зловили в Німеччині та Британії. Німецький короп важив тридцять вісім кілограм, а англійська - трохи більше сорока.

Проте, в Книгу рекордів Гіннеса занесено зовсім інші риби. Офіційно найбільшим коропом вважає представник породи вряди, яка була виведена в Японії. Вони є декоративними рибами і цінуються у всьому світі. Це пов'язано з тим, що коропи мають незвичайну забарвлення. Одночасно вони можуть мати кілька відтінків, наприклад, помаранчевий і білий, червоний і золотистий. Є також короп-кои, який має чорно-біле забарвлення. Короп, який вважається найбільшим у світі, має офіційну назву - "велика дівчинка". Рибу купила британська фірма, яка займалася її постачанням по всій країні.

"Велика дівчинка" важила сорок один кілограм, а вік - сімнадцять років. Треба відзначити, що це відносно молодий короп , так як ці риби живуть до п'ятдесяти років або поки не попадуться до рук рибалки.

М'ясо коропа дуже поживно і корисно. Тому риба і користується такою популярністю у кухарів.


У ній міститься неймовірна кількість вітамінів групи В і вітамін С, а також антиоксиданти, які сприяють виведенню з організму людини всіляких шкідливих речовин і запобігають передчасному старінню клітин. У м'ясі коропа присутня велика кількість мікроелементів: сірка, цинк, фосфор, йод, залізо, хром, мідь та ін. Якщо вживати коропа хоча б один раз на тиждень, можна убезпечити себе від багатьох проблем з травленням.

Рекордсмени серед коропів

Самого великого у світі коропа виловили в озері Бингсамран, яке розташоване в Бангкоку. Тільки втрьох тайські рибаки зуміли дістати рибу з води і зважити, після чого відпустили назад в озеро. Представникам Книги рекордів Гіннеса були відправлені докази супервилову для реєстрації світового рибальського досягнення.

Вага самого гігантського коропа склав сто двадцять кілограм. Це світовий рекорд. Попередній в 110 кілограм належав одному з рибалок Ірландії, а ще більш ранній рекорд встановив житель міста Бордо, який виловив коропа вагою сорок кілограм. Всі рекорди почалися з 1981 року, коли величезного дзеркального коропа вагою тридцять сім кілограм зловив Марсель Вувьер.

Де шукати величезних коропів

Щоб знати, де можна зустріти великого коропа, потрібно знати звички риби. Місця її проживання залежать від багатьох факторів: особливостей водойми, часу доби. Головне правило: короп любить бути в ділянках з теплою водою. При південному і західному вітрі риба прямує до Прибійний березі. Це пояснюється тим, що частинки корму видуваються вітром і пливуть за течією вздовж берега. Крім того, при вітрі вода насичується киснем, що підвищує апетит. Тому вибираючи осінню рибалку, стаєте проти вітру. Навіть якщо вам доведеться померзнути, улов вдасться на славу.

Маючи снасті для далекого закидання або лову з човна, краще перебратися на глибоководні місця, де і мешкають найбільші у світі коропи. Тут тихо і глибоко, багато корму, значить, рибі є, де розвернутися. Спіймати великого коропа можна вранці в прибережній зоні.