Як правило, практично кожна виношує дитину жінка рано чи пізно стикається з так званої "зворотною стороною" вагітності, тобто з тим неприємним і хворобливим станом, яке являє собою токсикоз. Звичайно ж, бувають і такі щасливці, які якимось дивним чином уникають цього явища. Однак, такі жінки являють собою виняток із правил.

Для превалюючого ж більшості майбутніх мам не залишається, на жаль, іншого виходу, як мужньо страждати і одночасно боротися з токсикозом. При цьому часом це мерзенне стан здатний грунтовно зіпсувати настрій вагітної жінки та оточуючих її людей, а заодно з тим - затьмарити радість очікування майбутнього потомства.

Найчастіше ризикують "зустрінеться" з проявами токсикозу ті жінки, які страждають хронічними захворюваннями шлунково-кишкового тракту, щитовидної залози. Також у групі підвищеного ризику знаходяться ті представниці прекрасної половини людства, які постійно перебувають у стані нервового перенапруження, неправильно харчуються, зловживають курінням і алкоголем.

Тим часом злегка скрасити думки вагітних жінок, що знаходяться у владі токсикозу, вирішили американські вчені.


Вони стверджують, що нудота і блювота, що переслідують багатьох жінок на ранніх термінах вагітності, на самій-то справі не так вже й страшні, оскільки вони свідчать про низьку ймовірність викидня.

Фахівці піддали ретельному аналізу дані про декілька тисяч випадків вагітності і виникає в ході неї токсикозі, внаслідок чого встановили наступне: ймовірність невиношування дитини у тих жінок, яких не нудить під час вагітності, в 3,5 рази вище, ніж у тих, хто знайомий з токсикозом не з чуток. При цьому з віком ця залежність стає більш вираженою: у жінок, які перебувають у віковій категорії від 35 років і старше, відсутність токсикозу в 12 разів збільшує ризик викидня.

А ось чим довше жінка відчуває нудоту і блювоту в період вагітності, тим вище її шанси виносити і народити здорову дитину, причому ця взаємозв'язок також залежить від віку.

До слова, на даному етапі дослідження вчені змогли виявити тільки існування взаємозв'язку між токсикозом і ймовірністю викидня, причини ж , що провокують таке "поведінка", поки що не встановлені.