Кільця, ланцюжки, сережки - ось все те, від чого жінка приходить в захват, а золоті прикраси - це кращі друзі прекрасної дами, які говорять про її статус і становищі. Зазвичай жінки дуже люблять золото і ставляться до нього з повагою: дбайливо зберігають його, доглядають за ним і передають у спадок. Однак іноді під золотою прикрасою можна виявити потемнілий ділянку шкіри або темний круг від золотого кільця.

Чому ж від золота чорніє шкіра? Всі ми чули про безліч причин появи цього ефекту, але не потрібно відразу припускати найгірше, начебто псування, пристріту або якої-небудь хвороби. Іноді причини можуть бути зовсім банальними.

Причини почорніння шкіри

Незважаючи навіть на те, що золото ми купуємо в пристойних магазинах, відомо, що в ювелірні прикраси додають ще й інші метали, такі як нікель, який змушує шкіру чорніти, і мідь, від якої шкіра зеленіє. Тому однією з причин чернения від золота є взаємодія металів містяться в золотому виробі з дешевою косметикою, яка вступає в реакцію з цими металами.

Отже, якщо ви недавно змінили свій крем для рук на інший і після цього побачили чорний коло на пальці під золотим кільцем - значить, цей крем не зовсім якісний або містить якісь реагенти, що призводять до реакції з вашими виробами. Те ж саме відбудеться і з золотими сережками у випадку з дешевим лаком для волосся.

Інший причиною може стати виступаніє поту на ваших руках. Деякі люди схильні вважати, що біохімічний склад золота змінюється в тому випадку, якщо людина чимось захворів.


На підтвердження своїх слів вони можуть представити вам деякі приклади своїх друзів або знайомих. Грунтуючись на їхньому досвіді, як варіант, у вас може бути хвора печінка, серце або ж ендокринна система, але спиратися на чужий досвід не так вже й добре. Деякі люди маючи проблеми з печінкою зовсім ніяких проблем не мають з чорнінням від золота, тому перш за все зверніть увагу на зміни у своєму організмі і звичному режимі життя, тому що якщо у вас виник стрес або ви стали постійно недосипати, тоді у вас може проявитися ефект чернения шкіри. У більшості людей саме в період стресу виникає потіння рук, що і призводить до реакції з золотом, а деякі жінки помічають чорні кола під золотими кільцями саме після недосипу.

Крім цього існують й інші версії. Деякі науково не доведені, але все ж в них варто вірити, а деякі й зовсім прості до неподобства. Так, непідтверджений факт, але кажуть, що на чорніння від золота може впливати і раціон харчування людини. Якщо він їсть дуже багато м'яса, тоді разом з потом у нього виділяються і сполуки азоту, які вступають в реакцію з міддю і нікелем, що містяться в золоті.

Інша причина зовсім банальна: на новому золотом виробі може залишитися полірувальна паста (якої полірують золото), ось вона то і чорнить шкіру, але з часом паста стирається і більше не залишає почернений на шкірі.

У будь-якому випадку, шкіра чорніє немає від золота, а від сполук металів, що входять до її складу.