Рейтинг найбільш незвичайних місць нашої планети створюється щорічно багатьма популярними друкованими та електронними виданнями. Розвиток сучасних технологій дозволило людині заглянути туди, куди він раніше і не міг навіть собі уявити. Список найбільш незвичайних місць постійно поповнюється і розширюється, але деякі "учасники" списку не виходять з нього ніколи.

Сухі долини, Антарктика

Сухі долини в Антарктиці, мабуть, можна назвати найбільш неземним місцем на нашій планеті. У цьому найбільш сухому на Землі місці опади не випадали протягом декількох мільйонів років. По своєму клімату дана пустеля наближена до Марса, тому й викликає інтерес у різних дослідницьких організацій, зокрема, NASA. Пустеля широко використовується для випробування марсоходів, проводяться дослідження у всіх можливих напрямках. Сухі долини - єдина непокрита льодом частина Антарктиди. У долинах також було виявлено замерзле озеро з дуже солоною водою, а в ньому були виявлені до того моменту невідомі організми та бактерії, що дало привід стверджувати, що життя на Марсі існує.

Око Африки в Мавританії

Щоб познайомитися з цією незвичайністю нашої планети, Оком Африки - унікальної геологічної структурою, потрібно піднятися в повітря або звернутися до знімках, зроблених з космосу.

Око Африки - освіта в пісках Сахари, що має кільцеподібні форму. Походження його невідоме, протягом багатьох років з цього приводу ведуться запеклі суперечки. Вважалося, що кратер утворився в результаті падіння метеорита, але подальші дослідження показали, що ця версія є хибною. Сьогодні існують дві інші версії - Око утворився на місці виверження вулкана або ж був створений процесами ерозії. Яка з них підтвердиться, і чи підтвердиться - покаже час.

Острів Сокотра, Ємен

Здається, що на нашій планеті не знайти і куточка, незайманого цивілізацією, з унікальною фауною і флорою. Але такі місця хоч і в дуже обмеженій кількості, але є. Одне з них - острів Сокотра в Ємені.

Завдяки тому, що острів досить добре ізольований, тут змогли розвинутися види рослин і тварин, які зустрічаються виключно на Сокотрі. Унікальними можна назвати і місцевих жителів, яких життя у відриві від цивілізації змусила створити власну культуру, а також власну мову.

Памуккале в Туреччині

З турецького "Памуккале" перекладається як "Бавовняна фортеця".


Коли потрапляєш туди, створюється відчуття, що опиняєшся в казці про Снігову Королеву - все навколо ніби вкрите снігом, хоча насправді це сіль, з солі природою створені білосніжні тераси і "бурульки".

Памуккале знаходиться на південно -Захід Туреччини. Неподалік розташовані термальні джерела, які своєю цілющою силою відомі ще з давніх часів. Легенди говорять про те, що на цих джерелах бувала навіть Клеопатра.

Однак недоторканим це місце назвати не можна, розвиток цивілізації внесло свої корективи, і навколо джерел тепер розташовуються спа-салони, купальні і інші об'єкти туристичної інфраструктури. Однак це місце продовжує залишатися одним з найбільш незвичайних на Землі.

Плямисте озеро Клілук, Канада

На цей раз мова піде не про ландшафтних особливостях, а про водні ресурси. Одне з найбільш незвичайних озер - Клілук - знаходиться в Британській Колумбії, Канада. Особливості погодних умов призводять до того, що вода в озері кристалізується, забарвлюючись в певний колір. В результаті цього процесу відбувається утворення великої кількості "плям" на поверхні, які є не чим іншим, як скупченнями мінералів. В озері Клілук - найбільша концентрація таких елементів, як натрій, кальцій, сульфат магнію, титан, срібло.

Серед корінних індіанців Канади це місце вважається священним і приносить рятування від різних захворювань.

Долина Смерті, Мохаве, США

Цю місцевість багато хто вважає найбільш моторошним місцем на Землі, і, до слова, це небезпідставно. Відома ця долина дивним явищем - двигающимися каменями, які не дають спокою вченим протягом кількох століть. Камені дійсно переміщаються по долині, їх траєкторія часто сильно відрізняється. Одних з них "повзуть" прямо, інші "петляють", перетинаючи власний слід. Камені переміщаються по одному або групами.

Більшість учених вважає, що переміщення каменів викликано природними причинами. Іноді над цією випаленої місцевістю проливаються дощі, які стікають з навколишніх пагорбів. Стікаючи під камені, вода вночі замерзає, а при таненні викликає ковзання каменя.

У світі ще багато чого цікавого, і найкращий спосіб досліджувати ці цікавинки - побачити їх на власні очі. Тому вирушайте в подорож, щоб вивчити найбільш загадкові місця нашої планети.