Не секрет, що народжуваність у розвинених країнах значно відстає, зміщуючи демографічний акцент у бік країн з менш високим рівнем розвитку, проте останні дослідження вчених з Кембріджського університету показали, що є певні тенденції "перекосу" народжуваності і всередині окремо взятої країни. Так, в результати досліджень, проведених почесним професором економіки Робертом Роуторном (Кембридж, Великобританія), показали, що тільки за останні два десятиліття в США висока народжуваність (до шести дітей на одну жінку) серед представників релігійного напряму амішів привела до того, що їх чисельність подвоїлася (з 123 тис. до 249 тис).

Проста арифметика підтверджує, що при збереженні такої тенденції число адептів цього радикального релігійної течії до 2150-го року досягне 44 млн. чоловік! Дослідження, проведені в 82 країнах, продемонстрували прямо пропорційну залежність між кількістю дітей у сім'ї росте і частотою відвідин батьками релігійних заходів: це в середньому 1,67 в сім'ях, позбавлених релігійних уподобань; 2,01 - у сім'ях, які відправляють релігійні потреби раз на місяць; 2,5 - якщо такі заходи відвідуються більше одного разу на тиждень.


Причому народжуваність тим вища, чим ортодоксальних релігійна течія, і не залежить ні від освіти, ні від рівня доходів членів сім'ї, ні від біологічних факторів: в середньому аміші, гуттеріти і харедім мають вчетверо більше спадкоємців, ніж їх нерелігійні співгромадяни.

Не зупиняючись на арифметиці, професор Роуторн запропонував поглянути на стан справ як на фактор генетичної еволюції людства: згідно вибудуваної ученим моделі, всього через кілька поколінь носіями генетичних компонентів, що схиляють людину до релігії, стане практично все населення нашої планети! Інакше кажучи, мова йде про генетичної трансформації суспільства, яка відбуватиметься тим швидше, чим помітніше буде перекіс у народжуваності між атеїстами і віруючими. Строго кажучи, гени людини не визначають її долю, але помітно впливають на характер, а стосовно "гену релігійності" доводиться говорити про такі риси характеру, як консерватизм, слухняність, схильність до ритуалізації повсякденному житті, лояльність до влади. Не складно припустити, кому така перспектива здасться привабливою!