Те, що шкіра обличчя підлягає обов'язковому щоденному очищенню, не піддається сумніву. Такий різновид догляду сприяє продовженню її молодості, збереженню здорового, свіжого і сяючого вигляду на довгі роки.

Проте бувають такі проблеми, які вимагає втручання більш сильнодіючих процедур, ніж просте очищення шкірного покриву. Мова йде про найбільш поширеною косметологічної процедурою - чищенні шкіри обличчя, яка застосовується у разі виникнення на її поверхні вугрових висипань.

Чистка шкірного лицьового покриву може проводитися як в домашніх умовах, так і в спеціалізованому косметологічному кабінеті. Єдина умова - перед її застосуванням необхідно пройти обов'язкову консультацію у хорошого фахівця-косметолога, щоб виключити протипоказання. Як правило, до таких належать: гнійні запалення і порізи, чутливість шкіри, гострі інфекційні захворювання, екзема, дерматит, герпес.

Сучасна косметологія використовує шість найбільш ефективних процедур з чищення шкіри обличчя:

 1. Мануальна (ручна) чистка - дозволить добре очистити шкіру і позбавити її від чорних крапок. Суть процедури полягає в наступному - шкіра добре розпарюється за допомогою парової ванни або спеціального інгалятора, після чого фахівець, обгорнутими стерильними серветками пальцями, очищає її поверхню від чорних крапок. По закінченні - особа протирається спеціальним лосьйоном з дезінфікуючу дію, потім на шкіру наноситься маска зі стягує ефектом. Після чого шкіра обробляється безспіртовим тоніком або лосьйоном.
  Такий метод протипоказаний людям, чия шкіра схильна до зайвої чутливості. До того ж ця процедура досить болюча. Враховуючи специфіку її проведення висока ймовірність занесення інфекції під шкіру. З іншого боку дана методика дозволяє максимально очистити поверхню шкіри обличчя від вугрових висипань і чорних крапок.
 2. Механічне чищення - її відмінність від ручної полягає в тому, що замість пальців косметолог використовує в процесі спеціальну металеву лопаточку. Крім того перед процедурою на поверхню шкіри обличчя накладається парафінова маска. В іншому ж ці процедури ідентичні.
 3. Вакуумна чистка - процедура очищення шкіри здійснюється за допомогою спеціального приладу, що створює вакуум. Додаються до нього насадки виконують різні функції:
  • клювообразним - дозволяє обробити ті ділянки шкіри, пори яких закриті комедонами;
  • плоска скляна - в різних напрямках обробляє наявні навколо області очей зморшки;
  • круглі скляні - виконують лімфодренажний масаж обличчя.
  Дана процедура абсолютно безболісна. Завдяки їй відбувається значне поліпшення кровообігу, особа набуває свіжий і сяючий вигляд. Однак враховуючи те, що така чистка досить поверхнева, від глибоких комедонов вона не позбавить.


  До того ж не рекомендується застосовувати її людям, шкіра яких схильна до сухості, а також з розширеними підшкірними капілярами.

 4. Ультразвукова чистка - вплив на шкіру здійснюється за допомогою спеціального апарату, що випускає високочастотні звукові коливання. Суть процедури полягає в тому, що косметолог проводить по поверхні шкірного покриву спеціальною лопаткою (під 45-ти градусного кутом), в результаті чого ультразвукова хвиля проникає вглиб пори і виштовхує звідти скопилася бруд. Крім того, за рахунок позбавлення шкіри від верхнього шару ороговілих клітин запускається процес її оновлення.
  При такому методі не потрібне проведення попереднього розпарювання особи. Процедура дозволяє глибоко очистити шкіру будь-якого типу (особливо жирного). Однак сильно забрудненому кожному покрову вона не допоможе. Крім того, така чистка не рекомендована до застосування вагітними жінками, людьми, що мають ознаки гострих інфекційних та шкірних захворювань, параліч і невралгію лицьових нервів, розширені шкірні капіляри.
 5. Броссаж - проводиться за допомогою застосування спеціальних пілінгів і механічного впливу обертових щіточок. Перед проведенням процедури шкіра добре розпарюється, потім на неї наносяться отшелушивающие кошти (пілінг, скраб). Поверхня особи по напрямку масажних ліній обробляється за допомогою інтенсивно обертових щіточок, звільняючи тим самим шкіру від ороговілих частинок. Можна підсилити ефект від даної процедури, провівши після неї вакуумну чистку. В результаті - поверхню шкіри добре вирівнюється.
  Не допускається проведення процедури броссажа при тонкою, чутливою шкірі.
 6. Поверхневий хімічний пілінг - процедура очищення верхніх шарів епітелію здійснюється за допомогою слабких розчинів різних кислот (ретинолової, гликолевой). За місяць до її проведення необхідно зволожувати шкірний покрив препаратами, що містять дані кислоти, щоб добитися звикання до них шкіри і згодом уникнути її роздратування. Сама процедура відбувається таким чином: шкіра обезжиривается спеціальними засобами, потім на її поверхню за допомогою пензлика наноситься кислота. Через деякий час залишки кислоти видаляються холодною водою. На шкіру наноситься спеціальне нейтралізує засіб, потім - маска-плівка, після чого обличчя необхідно добре зволожити кремом. Безпосередньо після проведення даної процедури шкіра може незначно почервоніти, також може початися легке лущення.
  При герпесі, екземі та дерматиті проводити дану процедуру не рекомендується. Також необхідно відмовитися від її застосування в літній період часу, уникати прямих сонячних променів і відвідування солярію.

У будь-якому випадку, яку із запропонованих процедур вибрати, вирішувати Вам. Нехай ваша шкіра буде красивою і завжди молодий.