На сьогоднішній день існує декілька найспекотніших місць на планеті. Вчені довго досліджували різні місцевості на різних континентах і вели дискусії про те, яке ж місце на планеті вважається найспекотнішим. Для досліджень застосовувалися різні технології, оскільки ці місцевості, як правило, є нежилими або важкодосяжним. Сьогодні ми познайомимо вас з найбільш гарячими точками на планеті, і з'ясуємо, який же з них належить пальма першості. Ми виділили п'ять позицій, щодо яких дослідники прийшли хоч до якогось консенсусу, так як спори між ними ведуться донині.

Лівійське місто Ель-Азізія

Отже, на даний момент, найбільш спекотним на планеті, на думку більшості географічних і кліматологічних спільнот світу, визнаний лівійське місто Ель-Азізія, який розташований в сорока кілометрах від Тріполі. Справа в тому, що саме тут в 1922 році були зафіксовані найвищі показники температури повітря на планеті - 57, 8 градусів за Цельсієм. До того ж виміри проводилися в тіні на висоті п'яти метрів від землі. А найцікавішим в цьому явищі вважається те, що Ель-Азізія знаходиться зовсім недалеко від Середземного моря - всього лише в годині їзди.

Поселення Даллол

Другим у списку найбільш спекотних в світі прийнято вважати поселення Даллол, який знаходиться в північній частині Ефіопії. У цій точці зафіксована найвища середньорічна температура повітря, яка склала 34,4 градуса Цельсія. І тут не обійшлося без протиріч.


Справа в тому, що Даллол знаходиться всього лише на 50 метрів вище, ніж рівень моря.

Долина Смерті

Третю позицію займає знаменита Долина смерті, яка знаходиться в штаті Каліфорнія, США. Хочеться також відзначити, що це місце навіть не є пустелею, а лише межгорной западиною. Там була зафіксована найвища температура на західній півкулі, яка склала 56,7 градусів Цельсія. При цьому поріг середньої температури в липні місяці становить 46 градусів Цельсія.

Пустеля Дашти-Лут

На четвертому місці опинилася пустеля Дашті-Лут, яка також перебуває в Лівії. Ця пустеля може похвалитися найвищою температурою повітря на поверхні землі, яка колись склала 70 градусів Цельсія. З нею може позмагатися лише пустеля Атакама, розташована в Чилі, якою присвоєна номінація "самого сухого місця на планеті".

Місто Бангкок

І нарешті, п'яте місце в рейтингу найбільш спекотних місць у світі займає місто Бангкок, який знаходиться в Таїланді. Це місто здавна прийнято вважати одним з найбільш спекотних місць на планеті. Приміром, він був визнаний Всесвітньою метеорологічною організацією, як найспекотніший у світі. Середньорічна температура в Бангкоку становить 28 градусів Цельсія. Самим гарячим періодом тут вважає період з березня по травень. У цей період середньоденна температура повітря не опускається нижче 34 градусів Цельсія, а через сезон мусонних злив повітря стає надзвичайно вологим, що становить в середньому 90%.