Зупинити грізним окриком кішку, з насолодою запустила кігті в оббивку стільця, вам не вдасться. Вона лише обдарує вас нерозуміючим поглядом і продовжить розпочату справу. Або віддалиться в іншу кімнату, де знайде новий, не менш цінний для вас об'єкт "терзання".

Стикаючись з цією проблемою знову і знову, володарі кішок або залишають надію на перевиховання тварини, або намагаються вжити рішучих заходів: позбавляються від домашніх тварин або видаляють їм кігті, що вимагає серйозної і болючою операції.

Навіть якби кішки легко піддавалися тренувань, "Припини зараз же!" або "Не дери!" - Не ті команди, яким вони повинні коритися. Кішка точить кігтики немає від злості і не для того, щоб доставити вам неприємності, це одна з природних потреб тварини.

Кігті у кішки зростають з центру, відросло новий шар знаходиться під більш старими шарами. Коли кіготь всередині відростає, кішці необхідно позбутися старих шарів, для цього вона випускає свою "зброю" і встромляє її в якусь підходящу (з її точки зору, звичайно) поверхню. Таке "вправа" потрібно їй для підтримки м'язового тонусу.

Ще одна причина стійкої котячої звички: таким чином вони мітять територію, виділяючи із залоз між пальцями лап особливу речовину. Ось чому, навіть якщо кігті видалені, тварини продовжують вести себе так, ніби вони у них є.

Кішки, що живуть на вулиці, знаходять масу містечок для заточки кігтів. Дерева прекрасно підходять для цього заняття, так як стовбури досить міцні, а кора має потрібної структурою. Підлокітники диванів або задники крісел кішки вибирають з тих же причин. Щоб зберегти меблі і прищепити тварині хороші манери, найкращий спосіб - запропонувати своїй улюблениці хорошу когтеточку і зробити так, щоб це пристосування їй сподобалося.

Доброю когтеточку можна вважати ту, яку ваша улюблениця сприйме як предмет, призначений спеціально для неї. Вибір цих штучок в магазинах досить широкий. Однак деякі з них залучають тварин, а інші не викликають жодних емоцій і залишаються абсолютно непотрібною деталлю інтер'єру.

Що сподобається кішці? Щоб виглядати більш привабливо, когтеточка повинна бути досить високою: приблизно 75 см (зріст кішки, що стоїть на задніх лапах з витягнутими вгору передніми). Основа повинна бути важким і широким, добре закріпленим, зі сторонами не менше 40 см.


Міцний і шорсткий матеріал, за який можна зачепитися - краще покриття для когтеточки. Для цього, наприклад, підійде міцний килим з натурального полотна (але ні в якому разі не пухнастий - пазурі можуть у ньому застрягти!).

Якщо ваша улюблениця звикла точити кігтики об килим, запропонуйте їй горизонтальну когтеточку в її улюбленому місці.

Що може відлякати кішку? Нестійка конструкція, яка легко перевернеться, коли кішка встромить в неї кігті. Крім того, нейлон - волокно, що використовується в більшості когтеточек, сильно поступається природним матеріалам. Його краще замінити, обернувши стовпчик когтеточки міцної мотузкою або шматком вовняного килима ізнаносной стороною наружу.Вибрать підходящу когтеточку - півсправи. Важливо привчити тварину до використання цього предмета. Спочатку потрібно постаратися зробити звичне місце заточування кігтів непривабливим для неї. Для цього вам доведеться провести ряд маленьких "диверсій". Спробуйте скласти там піраміду з порожніх консервних банок або дитячих пластмасових кубиків. Гуркіт розваленої піраміди налякає улюбленця і, швидше за все, відучить від звички займатися манікюром в цьому місці.

Спинку стільця або дивана заклейте на час двостороннім скотчем або оберніть алюмінієвою фольгою, щоб кішці було неприємно торкатися до цієї поверхні. Можна змастити покриту фольгою поверхню засобом з сильним запахом, щоб знищити запах котячих залоз.

Якщо кішка точила лапи об килим, прикрийте його листом оргалита або шматком оргскла. Коли старі місця для заточки будуть надійно захищені, кішка зіткнеться з необхідністю знайти нове, які ви запропонуєте самі.

Щоб привчити кішку до певного місця, акуратно прикладіть подушечки її лап до стовпчика і злегка потріть. Повторіть це і на наступний день. Що залишився на когтеточке запах змусить кішку повернутися до власних "позначками", пише ВоструХа.ru.

Додатковим аргументом на користь даного пристосування може бути прив'язана до нього іграшка, або, воможно, кілька крапель валеріанки, котячої м'яти або мішечок з сухими травами - словом, те, що приверне кішку до нового предмету. Результат не змусить довго чекати.