Зимові шуби і куртки знайшли тимчасовий спокій на антресолях, а легкі сукні та сарафани, оселившись в перших рядах шаф, нагадують про наближення літо. Не за горами відпустку, а у дітей - довгоочікувані канікули. Якщо Ви ще не вирішили, чим зайняти улюблене чадо в найближчі три місяці, тоді ця стаття саме для Вас.

Медики та психологи в один голос стверджують, що сімейний відпочинок допомагає батькам зблизитися з дитиною і зміцнити відносини. Але, вибираючи місце відпочинку, не слід забувати про інтереси дитини. За великим рахунком, поїздка затівається заради нього. Якщо Ви після місяців виснажливої роботи мрієте весь день ніжитися на пляжі, домагаючись шоколадного відтінку шкіри на заздрість подругам, то вашому чаду навряд чи припаде до душі такий варіант.

До того ж, пекуче сонце особливо небезпечно для ніжної дитячої шкіри. Тому, вирушаючи в тур з дитиною, потрібно наперед продумати активну програму, бажано з поєднанням пізнавальних елементів.

Турецькі і єгипетські курорти, які спеціалізуються на сімейному відпочинку, порадують дітей різноманітними гірками, аквапарками і багатою анімаційної програмою. Звичайно, вашої дитини не залишить байдужим Париж.

Навіть якщо він і не розділить вашого захоплення від Ейфелевої вежі, Нотр Дама і французького шопінгу, то точно буде без розуму від Діснейленду. Природно, не кожній українській родині по кишені відпочинок у Франції. Але, виходячи з бюджету, яким ви володієте, і інтересів всіх членів сім'ї фахівці завжди зможуть підібрати для вас найкращий варіант відпочинку.

Навіть якщо сімейний відпочинок вдався, і Ви щаслива, відпочила і засмагла повертаєтеся на роботу після відпустки, у вашої дитини попереду пару місяців законного нічогонероблення. Природно, Вам не хочеться, щоб він тинялся по вулицях або просиджував днями безперервно біля екрану телевізора або комп'ютера. Знову виникає питання: чим зайняти улюблене чадо, щоб і з задоволенням, "і не без моралі"?

Спочатку потрібно визначитися, чого ми чекаємо від дитячого відпочинку. Один з популярних варіантів - відправити в село до бабусі.

Батьки спокійні: дитина під наглядом, серед рідних людей, харчується в кращих традиціях села, при цьому ще й освоює основи землеробства. Тільки от практика показує, що якщо поцікавитися у самого "винуватця торжества", куди йому більше хочеться поїхати: в село або на море, то в більшості випадків любов до морського узбережжя пересилює. Тоді в самий раз зайнятися пошуком відповідного табору.

Дитячих таборів сьогодні безліч, на будь-який смак і гаманець: стандартні, покращені, елітні, оздоровчі, спортивні, художні, лінгвістичні і т.д.


Вибираючи табір потрібно враховувати вік і стать дитини, її схильності, стану здоров'я. Якщо ваш непосида гіперактивний і не може і 15 хвилин всидіти на одному місці, то спортивний табір - це те, що потрібно йому для повноцінного відпочинку.

Але якою б спрямування не були табори, їх усіх об'єднує спільна концепція дитячого відпочинку. Табір вчить дітей працювати в команді, робить більш самостійними, товариськими і відкритими. Для кожної дитини це нові знайомства і друзі, пригоди, ігри, конкурси.

Природно, будь-яка мама, вперше відпускаючи сина чи дочку в табір, відчуває змішані почуття. Адже її малюк опиниться серед незнайомих людей, далеко від рідних. Але з іншого боку, багатьох батьків "підкуповує" той факт, що кожен поважаючий себе табір забезпечує режим дня, збалансоване харчування, спортивні заняття, різноманітні ігри та вікторини.

У будь-якому випадку, якщо Ваша дитина, захотів поїхати в табір - дайте йому такий шанс. І якщо раптом через день він почне вередувати, не поспішайте їхати за першим покликом і забирати його назад. Психологи дають дитині три дні на подібну "акліматизацію". І, як правило, протягом цього часу у дітей зникає психологічний бар'єр (якщо такий був), вони звикають до нового ритму життя і оточенню, і після закінчення зміни, їх, часом, зі сльозами на очах доводиться забирати назад.

Сьогодні все більше дитячих таборів Європи відкривають свої двері для українських малюків. Болгарія чи Чехія, Словаччина чи Австрія, Англія чи Франція - вибір країни знову за Вами.

Вперше відправляючи дитину в дитячий табір, може варто і почекати з Європою. Хоча якщо Ви впевнені в його самостійності і якщо ваше кількатижневе відсутність не вплине на його настрій, чому б і ні?

Все популярнішими сьогодні стають мовні табори для дітей. Класичний приклад - Великобританія, тут Ваша дитина не тільки вдосконалить англійську і поповнить свій словниковий запас, а познайомитися з видатними пам'ятками Туманного Альбіону, про які він читав у підручниках. Мовна освіта - це інвестиції в майбутнє. Поряд з англійським ваша дитина підтягне географію і розширить свій кругозір. Літні мовні курси сьогодні пропонує і Мальта.

Розібратися у всьому різноманітті дитячого відпочинку і підібрати тур, який найкраще підійде вашій дитині, допоможуть фахівці. Українським лідером в організації відпочинку для дітей є компанія DETKI, володар щорічної премії Ukrainian Travel Awards в номінації "Майстер дитячого туризму". Більш детально з діяльністю і пропозиціями компанії можна ознайомитися на сайті detki.ua.