Вітер і вода. Саме так перекладається з китайської мови фен-шуй. Вивчення цього знання налічує кілька тисяч років у стародавньому Китаї. Тисячі років тому правителям Китаю потрібно було ретельно вивчити географію та розташування країни, так як будівництво будь-яких будівель, мостів та інфраструктури залежало від землі. Зокрема, будівельникам необхідно було ретельно планувати конструкції для захисту їх від вітрів, враховуючи розташування гір і води, а також схильність до повеней. Що таке фен-шуй в давнину? Це правильне розташування будинків з урахуванням різних показників.

Витоки фен-шуй

Спочатку китайці розробляли вчення та філософію фен-шуй для більш вдалого поховання значущих людей, зокрема, членів династій і королівських сімей. Вчені, які вивчають, що таке фен-шуй, аналізують знаки і сигнали, що передаються землею. За своєю суттю, фен-шуй - це звід правил роботи з природою, слідування життя, повагу і шану по відношенню до землі, а також збереження добропорядного відношення до планети в цілому. Фен-шуй пропонує принципи, які не тільки покращують свою внутрішню сутність, а й життя в навколишньому середовищі. Багато людей, які організовують своє життя виходячи з принципів фен-шуй, відзначають, наскільки якісніше стала їхнє життя.

Принципи фен-шуй

Для того щоб якісно поліпшити власне життя за допомогою фен-шуй, вкрай важливо слідувати вказівкам балансу і гармонії, які лежать в його основі. Адже що таке фен-шуй? Це свідомість того, що Всесвіт складається з трьох елементів. Кожна жива істота, кожна рослина і кожен об'єкт представляють один з цих трьох елементів, якими є Інь, Ян і Ци. Ян - це чоловік за своєю природою, в той час як Інь - це втілення жіночого начала. Разом Інь і Ян являють собою силу, яка несе відповідальність за створення і підтримку всіх живих і неживих об'єктів на Землі. Ци - це та сила, яка створюється за рахунок природного взаємодії Інь і Ян.

Енергія Ци

Знання про те, що таке фен-шуй, це, в першу чергу, знання елемента Ци.


Ци (або позитивна енергія) повинна завжди мати можливість вільно проходити через будь простору для того, щоб допомогти бути в балансі з елементами, оточуючими людини. Ци - це те, що приносить людям те, чого вони хочуть від життя, і дозволяє процвітати. Ци заснована на натуральному обміні енергією, яка існує між усім на світі.

Поради з облаштування житла

Вивчення фен-шуй вимагає чимало часу, і існує безліч принципів, які слід враховувати, тим не менш, пустити в свій будинок позитивну енергію досить просто. Потрібно лише кілька невеликих змін у власній оселі. Таким чином, для того, щоб впустити процвітання і добробут у власний будинок, достатньо лише слідувати п'яти радам, які дозволять домогтися бажаного.

П'ять принципів:

1. Не варто захаращувати житлове приміщення великою кількістю меблів. Кожен предмет меблів повинні мати простір навколо нього, щоб Ци (чи хороша енергія) текла вільно.

2. Ніколи не ставити ліжка, стільці, дивани і столи прямо навпроти вхідних дверей. Тим часом, мешканці та їхні гості не повинні сидіти спиною прямо навпроти вхідних дверей.

3. Не зосереджувати один вид енергії в одному місці. Будинок повинен врівноважити вогонь, воду і метал. Таким чином, щоб дотримувався баланс, слід уникати надмірного осередку вогню, землі і дерева в одній точці.

4. Не встановлювати елементи в опозиції один до одного. Наприклад, камін або плита не повинні бути навпроти умивальника, акваріума або туалету. Зіткнення між вогнем і водою викличе дисгармонію в будинку.

5. Висвітлити темні кути, оскільки вони привертають негативну енергію Інь. У темних кутках повинні бути або джерела світла, або рослини: вони розженуть темряву, і дозволять енергії Ци текти в просторі.