Яку страву є найкориснішим для людського організму? Вівсянка, сер! Так, саме та сама традиційна вівсяна каша, без якої не обходиться щоденне меню практично кожного підданого британської королеви.

Як стверджують американські вчені, тривалість життя людини в значній мірі залежить від того, яке місце займають в його живильному раціоні цільнозернові продукти.

Формула проста: чим більше і частіше людина споживає подібні страви - тим довше період його земного існування. З тієї причини, що їжа, що містить великий відсоток харчових волокон, істотно знижує ризик смерті від хвороб серцево-судинної системи та інших небезпечних захворювань на 22%. Крім того, споживання продуктів з високим вмістом клітковини досить надійно захищають організм від ожиріння, діабету, ракових пухлин.

Такими чарівними властивостями володіє не тільки вівсянка, але й інші каші, такі як гречана, перлова, пшоняна, ячна , а також пророщені зерна і хліб з висівок.

Як відомо, найбільша кількість харчових волокон міститься в овочах і фруктах. Однак, дослідження, проведене вченими, показало, що для зниження ризику смерті їх користь проявляється не так добре, як при вживанні круп. Саме зернова клітковина сприяє поліпшенню роботи травного тракту, вона допомагає знизити рівень "поганого" холестерину і цукру в крові, нормалізувати артеріальний тиск, стабілізувати вагу, створити бар'єр від проникнення в організм шкідливих бактерій, мікробів і провокуються ними запалень.

У дослідженні, яке дозволило беззастережно довести цілющу силу цільнозернових продуктів, взяли участь без малого 400 тисяч чоловік.


За "сценарієм" експерименту всі вони повинні були заповнити анкети, які містять питання про дотримуваних ними дієтах і принципах їх харчування в цілому. Так було встановлено, що чоловіки в середньому споживають від 13 до 29 грам харчових волокон щодня, а жінки - від 11 до 26 грам. У перебігу 9-річного періоду проведення цього спостереження цей тлінний світ залишили більше 30 000 учасників, а саме трохи більше 20 000 чоловіків і близько 12 000 жінок. Зіставлення показника смертності з отриманими анкетними даними дозволило вченим зафіксувати наступний результат: ризик смерті знижувався на 22% у тих людей, які в найбільших кількостях споживали волокнисту їжу, в порівнянні з тими, хто ігнорував подібні продукти. При цьому було встановлено, що ризик розвитку хвороб серцево-судинної системи і дихальних шляхів знижувався на 34-59% у жінок і 24-56% у чоловіків.