Одним з видів тропічних вічнозелених плодових дерев є авокадо. Плід зараховується до сімейства лаврових, також відомий під назвою Persea Americana або в по-народному "алігаторова груша". Плоди рослини - смачні, їстівні, грушоподібні, всередині них є тверда кісточка. М'якоть авокадо багата жирами.

Чи можна виростити авокадо будинку

Батьківщина авокадо, як прийнято вважати, Центральна Америка.

І навіть незважаючи на це, виростити в домашніх умовах авокадо - заняття досить реальне і досить просте. Хоча його й не можна назвати суто кімнатною рослиною, але в домашніх умовах авокадо відчуває себе добре, і при правильному догляді за рослиною, можна виростити красиве дерево.

Його тропічні побратими на природі досягають висоти до 30 метрів, на відміну від них кімнатна рослина авокадо виростає всього до метра у висоту, неплодоносних, але воно створює в квартирі незвичайний тропічний антураж і добре очищає домашнє повітря. Недолік відсутності плодів компенсується за рахунок красивих, темно-зеленого листя овальної форми, довжина яких становить близько 20 см, а ширина - 10 см

Як проростити кісточку авокадо для посадки

Вирощування домашнього авокадо слід почати з покупки тропічного плоду. Вибирати його потрібно дуже ретельно: трохи недозрілий або трохи перестиглий плід - вже не годиться. Для цього потрібно брати стиглий плід, м'якоть якого злегка промінается при її натисканні. Вибравши плід, нам потрібно вийняти з нього кісточку, а потім потрібно посадити насіння в звичайний квітковий горщик.

Але перед цим не забудьте попередньо перевірити кісточку на схожість. Можна використовувати один з декількох варіантів такої домашньої перевірки: витримка у воді або в особливому субстраті. Не забувайте, що попередньо пророщені кісточки дають паростки набагато швидше, ніж чим при посадці без проростання.

Наприклад, спосіб перший - за допомогою води.

кісточку авокадо кладемо у вузьку дрібну ємність з водою, на дно якої необхідно покласти деревне вугілля. Розміщуємо гострим кінцем кісточку над поверхнею води. Слід так само не забувати про рівень води і час від часу підливати воду кімнатної температури. Очікувати результат можна досить тривалий час, близько 3-6 тижнів.

Якщо ж ви вибрали другий спосіб - для нього необхідний спеціальний субстрат. Для такого варіанту використовується зволожена суміш з подрібненого керамзиту разом з торфом, туди ж можна доповісти пару вуглинок. Насіння необхідно покласти в суміш під скляний ковпак (можна використовувати звичайну банку) так, щоб вістря було над грунтом. Також замість банки застосовують прозорий пакет. Всередину поміщаємо чашку разом з сумішшю і насінням.


Пакет слід щільно зав'язати.

І в першому, і в другому способах домашнього пророщення кісточки конструкція поміщається в тепле і світле місце, наприклад, на балкон.

Пересадка авокадо

Після цього, як тільки кісточка покаже перші паростки, її слід пересадити в невеликий горщик для квітів, де і продовжиться вирощування авокадо в домашніх умовах.

Попередньо на дно укладаємо дренаж - керамзит або гальку . Пам'ятайте, не варто заливати рослина або розміщувати горщик на підставці з водою. Це може згубно відіб'ється на здоров'ї авокадо, адже це тропічна рослина. Залежно від того, як дерево набирає в рості, горщик потрібно буде поміняти, але не захоплюйтеся - це необхідно робити раз на рік, не більше. Звичайно, весна найкращий час для пересадки рослини.

Догляд за авокадо

При належному догляді при вирощуванні листя проростуть приблизно через місяць. алігаторова груша любить світло, вологу і тепло, тому вирощування її в домашніх умовах найкраще здійснювати на південно-східній або південній стороні, слід підтримувати в міру можливості постійну вологість , поєднувати обприскування разом з поливом.

У літній же час рослину виносять на веранду або сад. Люди, що мають досвід в питанні вирощування авокадо в кімнаті, радять пам'ятати, що рослина не любить потрапляння прямих сонячних променів. Зимовий температурний мінімум не повинен досягати позначки нижче 16 градусів.

Не лякайтеся, якщо ваше улюблене деревце скине листя - природного ритму життя рослини адже ніхто не відміняв! Це може статися при температурі нижче 13 градусів

Якщо ви хочете, щоб ваше кімнатна авокадо мало чудовий і доглянутий зовнішній вигляд, при вирощуванні потрібно вчасно формувати крону дерева, верхівки пагонів прищипувати. Все це призводить до зростання і зміцнення бічних гілок, надаючи їм особливу красу. Обов'язково при вирощуванні підгодовуйте авокадо мінеральними добривами, це збільшить тривалість життя рослини.

Поради з вирощування авокадо

Садіть авокадо в пластмасові горщики. Відмінність їх від глиняних полягає в тому, що вони не вбирають воду, якої так потребують рослини.

На дні горщика для вирощування повинно бути достатньо отворів для відтоку зайвої води. Ще ви можете зробити спеціальний дренаж з гранул.

Влітку і навесні добре підгодовуйте рослина добривами і мінералами, призначеними для тропічних рослин.

Для того щоб листя дерев не засихали, їм потрібно проводити регулярне обприскування водою. Воно особливо потрібно в опалювальний сезон і жарким літом.

Отже, вирощувати авокадо будинку - вельми реальне заняття для любителя, а не тільки для професіонала.