http://www.myhouse.ru/

Теперь можна подумати і про організацію санвузла в своєму будинку. Що може включати санвузол? Тут все залежить від смаків і фантазій. Хтось робить кілька ванних кімнат, власну сауну, басейн і гідромасаж, хтось обмежиться постановкою унітазу і раковини.

Розглянемо специфіку організації санвузла в дерев'яному будинку та можливі варіанти.

Головною особливістю дерев'яного будинку з бруса є його незначна усадка, що означає проблеми з усіма лінійними розмірами і можливу деформацію всіх труб опалювальної системи, водопостачання і каналізації.

Це означає, що якщо у вас зруб з бруса натуральної вологості, то краще почекати з установкою складних інженерних систем, і не півроку, а пару років, оскільки будинки з бруса можуть дати усадку до 5% по висоті. Плюс подбати про гідроізоляцію, пароізоляції та гарній роботі вентиляційної системи.

Котедж з колод зазвичай вмощується трохи швидше, але усадка може виявитися навіть більш сильною, ніж для будинку з бруса. Краще за всіх в цьому сенсі клеєний брус, але він досить дорогий. Одним словом, питання, коли встановлювати інженерні системи, не найпростіший.

Але який би не був ваш будинок - зрубом з колод або каркасно-щитовим будиночком, вам потрібно подбати про просочуванні деревини антисептиками і додаткової ізоляції стін від вологи.

Ця частина роботи обов'язкова, оскільки потім, після того як грибок або цвіль з'явилася на дереві, очистити його буде практично неможливо: пори проникають дуже глибоко.

Якщо вам це видається не занадто серйозною проблемою, то врахуйте, що при вологості в 80% і плюсовій температурі дерев'яна стіна без захисту втратить свою міцність за 6-10 років. Часто після антисептиків стіни покривають декоративними штукатурками, які і виглядають естетичніше, і додатково захищають стіни від вологи.

Далі кладеться плита-фальшстена, найкраще підходить вологостійкий гіпсокартон. В якості фінішної обробки можна використовувати звичну керамічну плитку, але краще не брати плитку великих розмірів: її може "повісті" при усадці і вона трісне.

Якщо ви не хочете, щоб усадка будинку з бруса впливала на ваше споруду , то можна застосувати так звані профілі ковзаючого каркаса, які будуть монтуватися у вертикальних пазах прямо в стінах (в колодах або брусі). Правда, каркасно-щитовий будинок може і не підійти для цих цілей.

Кріплення роблять не по всій висоті і не в розпір зі стелею, залишаючи необхідний зазор для усадки дерев'яного будинку. Зате кріплення до підлоги дуже жорстке, хоча шурупи "намертво» не закручують. На профілі кріпиться гіпсокартон, а вже на ньому - фінішне покриття і власне сама сантехніка.

Можна використовувати не гіпсокартон, а просто викласти стіну з цегли (або півцеглини), який пізніше покриється фінішною обробкою будь-якого типу. Підвісна стеля дозволить убити відразу двох зайців: ви можете приховати там електропроводку, яка для санвузлів повинна обов'язково прокладатися в металевій трубі (зазвичай гофрованої), і вентиляційну систему.

Труби до змішувача найзручніше прокласти "відкритим способом", тобто НЕ штробіруя стіни, за допомогою гнучких труб. Для душових можна використовувати металлполімерние труби, які закріплюються так, щоб була можливість вільного руху в кріпильних хомутах.

Каналізація відводиться також гнучкими шлангами-рукавами.


Система опалення звичайно монтується на гаках. Робиться це для того, щоб радіатори досить далеко відходили від стіни і не деформували її постійним нагрівом.

Пол в санвузлі треба робити бетонним, ідеально, якщо він ще й піднятий над грунтом, а під ним організований злив в систему каналізації. Не забудьте передбачити можливість його ремонту, демонтажу та очищення цієї системи! Гідроізоляція бетонної стяжки повинна бути виконана максимально якісно - це гарантія вашої довгої спокійного життя з таким санвузлом.

Що можна поставити в санвузол?

Що душі завгодно. Мода диктує використання консольних біде і унітазів, які монтуються на каркас. Раковини і радіатори опалення зазвичай навіть не обговорюються. Ванна або душ - вирішувати вам, з точки зору економії води ванна значно краще.

А з точки зору комфорту є сенс ставити і те, і інше. Для важкого радіатора, унітазу і біде можна поставити додаткову опору з швелера або куточка.

Організувати сауну теж можна, хоча все ж краще винести її в окреме приміщення, побудувавши лазню з бруса. Все ж, якщо ви хочете все зробити в одному приміщенні, то треба пам'ятати, що монтаж з урахуванням технологічних вимог до пожежної безпеки, підігріву, сливу і т.п. зробити без досвіду досить складно, та й часу це займе багато.

Краще звернутися до фахівців, які мають досвід будівництва лазень або саун саме в будинку. Вигода подібної сауни або лазні тільки в одному: вам не доведеться робити передбанник і не потрібно буде ходити по вулиці між лазнею і будинком.

Залишиться тільки організувати парну і, можливо, приміщення для опалення. З точки зору санвузли, сауна потребують того ж, що і звичайний душ: організації каналізації та подачі гарячої та холодної води, а це ми вже розглянули.

Чи можна зробити так, щоб зберегти стіни в санвузлі дерев'яними, як це диктує сучасна мода? Так, лише просочення стін повинна бути дуже якісною.

Не варто тут економити на вартості антисептиків і гідрофобних просочень, краще брати найякісніші західноєвропейські просочення і строго слідувати інструкціям. Робиться це ще на стадії будівництва будинку з бруса або колоди, а триматися така просочення може до 50 років.

При обробці слід особливу увагу приділити всім зрізах, стиках, замках і торцях колод або бруса. Можна додатково обробити ці місця герметиками. Непогано виглядають і додаткові текстурні покриття на водній основі, що містять біоциди.

Існують і "кольорові масла", які представляють собою суміш натурального воску і власне рослинних олій, яка чудово захищає дерево від води, правда, коштує таке покриття досить дорого. Однак не можна хотіти неможливого - і дерево залишити "відкритим", і сподіватися, що без додаткових заходів "і так все обійдеться".

У будь-якому випадку не варто забувати ще й про вентиляцію, оскільки басейни, душові та парні володіють великим "напором" пари, яка діє на стіни. Ніякі захисні пристосування не витримують роботи парогенератора, якщо не передбачена інтенсивна вентиляція приміщення.

В ідеалі потрібен ще й рекуператор з осушувачем повітря. Працюють вони так само, як холодильники або кондиціонери, тобто пар конденсується, повітря повертається в приміщення.