http://www.myhouse.ru/

сли душа вимагає простору, пора починати перепланування свого затишного будинку. Щоб не втрачати час, погоджуючи всі зміни, які будуть внесені в квартирний план, можна піти на компроміс і замінити ряд дверей міжкімнатними арками. Для вітальні або передпокою, лоджії або кухні - все залежить від вашого побажання. А ми розповімо про тенденції в світі міжкімнатних арок, актуальних стилях і вартості установки.

Дизайнери впевнені, що варто замінити лише одні двері в затишному будинку на міжкімнатну арку, як у житло відразу ж з'являється відчуття комфорту і гармонії. Справа в геометрії та психології. Міжкімнатні арки відрізняються плавними візерунками і м'якістю, а двері - навпаки, суцільний незграбністю.

Інші переваги установки міжкімнатних арки: відчуття цілісності житлового простору (але для цього бажано прибрати, по можливості, всі двері), візуальне об'єднання дерев'яної меблів у вашому затишному будинку, креативне просторове рішення.

Який арочний стиль вибрати

Мало одного бажання встановити у своєму затишному будинку міжкімнатну арку, необхідно зробити правильний вибір її стилю. Найбільш популярні сьогодні: "Класика", "Модерн", "Романтика", "Еліпс", "Трапеція", "Портал" і "Арка з верхом".

Унікальність міжкімнатних арки кожного стилю - це не просто зовнішній вигляд. Справа в тому, що різні міжкімнатні арки вимагають своєї, абсолютно особливою, підготовчої роботи. Наприклад, для установки арки "Класика" буде потрібно високий проріз, щоб колони були низькими. Якщо прорізи у вашому затишному будинку вузькі і низькі - оптимальним варіантом стане арка в стилі "Модерн".

Доведеться повозитися з підготовчими роботами при установці трапецієподібної міжкімнатних арки. А ось монтаж арок в стилі "Романтика і" Еліпс "завжди проходять дуже оперативно. Саме тому ці два стилі найбільш затребувані замовниками.

Види оформлення міжкімнатних арки

Після вибору стилю міжкімнатних арки необхідно вирішити, яким чином вона буде оформлена. Найдешевший спосіб - пластик. Але професіонали в області арочного монтажу не рекомендують встановлювати в затишному будинку пластикові арки. Це прийнятно лише для офісів, де часом немає місця такому поняттю, як затишок.

А ось на дерево варто звернути увагу при оформленні затишного будинку. Цей натуральний матеріал по кишені різним категоріям замовників. Нижча цінова категорія - це дощаті клеєні міжкімнатні арки.


Проте через час така дешева міжкімнатна арка може просто розійтися по швах. Так що краще не економити на якості.

Дизайнери рекомендують віддавати перевагу масиву з натурального дерева. Завдяки спеціальній обробці такі міжкімнатні арки дуже довговічні і можуть прослужити кільком поколінням мешканців затишного будинку. До того ж вони виглядають дуже солідно і благородно. Для виготовлення міжкімнатних арок використовуються такі породи дерева, як бук, дуб, сосна і червоне дерево.

Якщо вас охопив політ креативної думки, можна придумати цікавий варіант обробки міжкімнатних арки за допомогою каменю або цегли. Камінь найчастіше використовується ненатуральний, а ось цеглини справжні, але лекальні. Їх відмінність від звичних прямокутних в тому, що тут бічні сторони мають різну довжину.

Міжкімнатні арка сама по собі вже досить красива і здатна прикрасити ваш затишний будинок. Однак можна посилити її виразність, додавши різні декоративні елементи. Пілястри, капітелі і замки традиційно встановлюють у верхній і нижній частині несучої колони.

За бажанням замовника міжкімнатна арка може стати симетричною або асиметричною. Фахівці пропонують свободу вибору і для оформлення лінії зводу. Її роблять традиційно округлої, різьблений, багатокутної, хвилястою або стрілчастою. А можна вибрати гарний, але не дуже поширений варіант і зробити вітражі, якщо вони впишуться в інтер'єр вашого затишного будинку.

Лінію зводу становитимуть скла або одного кольору, або різнокольорові і різноманітної форми. Переваги вітражного декору - з ним приміщення стає світліше, якщо кімната розташована в центрі затишного будинку або квартири.

Дизайнери радять робити міжкімнатні арки гармонійними з іншими деталями інтер'єру затишного будинку. Щоб поєднання тонів збігалося або було максимально наближеним до відтінку дверей, паркету і меблів, фахівці за допомогою фарбування домагаються потрібного візуального ефекту. Вартість цієї роботи оцінюється на столичному ринку від 3 тисяч рублів.

Якщо вас зацікавила перспектива установки міжкімнатних арок, наведемо середню вартість їх виготовлення. При стандартних розмірах, (а це ширина отвору - до 120 см, висота - 120 см, товщина стін - до 25 см, ширина лиштви - до 6,5 см) вартість арки з сосни складе 5000 рублів, з дуба і бука - 7 , 5000 рублів, з червоного дерева - 11 тисяч рублів.