Дизайн інтер'єру спрямований не тільки на розкриття смаків, інтересів та індивідуальності його власника. Інтер'єр - своєрідна середу впливу, яка здатна впливати на будь-якого знаходиться всередині людини. Тому і крок по створенню убрання настільки відповідальний.

Як правило, екзотичний стиль наповнюється етнічними мотивами. Якщо узагальнити, то все, що є неєвропейських, екзотично виглядає для нас. Важко вмістити в дизайн квартири типової хрущовки повноцінний, наприклад, японський, індійський або марокканський інтер'єр. Для цього необхідно мати багато вільного простору, ніж типове планування 60-70 р.р. не може похвалитися. Але почуття смаку і міри можуть вирішити поставлене завдання. Так звана "китайщина" в Росії з'явилася ще в XVIII столітті.

Поширена помилка про те, що етноінтерьер можна створити, розвісивши дзвіночки по кутах згідно "фен-шуй". Звичайно, є свої розставлені акценти в дизайні інтер'єру Піднебесної, але таке сприйняття занадто вузько.

Якщо говорити про стилізацію невеликих просторів під китайський стиль для безпомилкового його вгадування, то є безліч предметів і аксесуарів. Легкі завіси з ієрогліфами в дверних отворах. Або залакований фрагмент бамбукового куща, який виглядає як справжній. Парасолька в передпокої з розписом по блакитному шовку.

Звичайно, для створення повної атмосфери китайського стилю недостатньо лише окремо розкиданих аксесуарів. Для досягнення повного ефекту необхідно стилізувати весь простір або окреме приміщення. Такий метод більш радикальний, та й створення дизайну інтер'єру таким способом фінансово затратний. Але . тоді куточок Китаю буде дійсно таким, яким він представляється в традиційній культурі.

Меблі

Створення традиційної китайської меблів слід було створеним канонам протягом більше двох тисяч років, і весь цей час вона тільки вдосконалювалася. Інтер'єр китайського житла створений відповідно до вимог життя, і він досить консервативний.


Меблі мала другорядний характер. Навколо створювалося споглядальний простір. Для сучасного дизайну квартири або будинку, перш ніж зробити крок у бік повної стилізації під китайський стиль слід подумати: чи готові відмовитися від звичних комфортних м'яких крісел і крісел.

Основним елементом дизайну квартири може стати кушетка, плетені з бамбука ( компроміс між диваном і ліжком). Доповненням служать плетені стільці, столики або підставки для ваз, екрани і ширми з яскравими червоно-чорними візерунками і картинами, обрамлені позолотою. Також знамениті китайські рослини: карликові дерева у спеціальних діжках - допоможуть направляти життєву енергію в потрібне русло, а також служити її джерелом.

Колір

Для китайського житла колір має величезне значення. Колористика Сходу спрямована не тільки на загальне сприйняття, але вона і досить символічна. Вона може розповісти про статус господаря, його приналежності до певного стану чи професії.

Є кілька первинних квітів згідно тисячолітньої історії. Їх усього п'ять. Сонце, успіх і силу вносить у житло червоний колір. Особливий колір - жовтий. Він вважається імператорським. В епоху правління імператорів тільки сам імператор мав право носити одягу жовтого кольору. Простій людині або навіть аристократові носіння жовтих шат або окремих елементів жовтого кольору загрожувало смертною карою. Блакитний - приналежність до знатного роду. Символом гармонії та спокою вважається зелений колір.

Поєднання кольорів можливо на контрастних фонах білого і чорного або переведено в теплі гами. Обов'язковим є розстановка акцентів блакитного кольору, нехай навіть у вигляді маленьких штрихів, але він неодмінно повинен бути присутнім. Розміщення кольорової палітри - суть дизайнерського рішення з декорування всього житлового приміщення в єдиному китайському стилі.