З 15 лютого заявку для отримання британської візи можна буде відправити через інтернет. Така система вже прийнята в багатьох країнах. Заповнення анкети в електронному вигляді значно спрощує, прискорює роботу співробітників посольств і консульств, а також зменшує число відмов з причини неправильного заповнення анкети.

Прес-секретар посольства Великобританії в Москві Джеймс Барбур докладно розповів про суть нововведення: "До 1 березня візові центри в Москві, Санкт-Петербурзі та Єкатеринбурзі будуть приймати як електронні заявки, так і традиційні анкети. Вибравши тип візи (туристична, студентська або інша), заявник отримує для заповнення коротку, не більше 4-6 сторінок, анкету, яка включає питання, значимі для даного типу візи ".

Після відправлення анкети-заявки заявник отримує її" унікальний реєстраційний номер на адресу своєї електронної пошти ".


"За допомогою цього номера можна забронювати час візиту в найближчий британський візовий центр", - додав Дж.Барбур.

За словами прес-секретаря, "електронна заявка вимагає заповнення всіх запропонованих полів англійською мовою, що сприяє скороченню числа відмов з причини некоректної заповнення анкети ". "В цілому, - підкреслив він, - це полегшить життя і співробітникам посольства, і візових центрів, і тих, хто хоче відвідати Британію".

Проте, особистий візит в британський візовий центр залишається необхідним. Заповнену анкету необхідно роздрукувати, підписати і принести у візовий центр разом з паспортом та іншими документами. Крім того, під час такого візиту необхідно сплатити консульський збір і надати свої біометричні дані. Такий візит займає приблизно 15-20 хвилин.