Для організації свого відпочинку більшість російських туристів користуються послугами посередника - туристичного агентства, яке бере додаткову комісію за підбір туру, оформлення візи, бронювання готелю та замовлення квитків. Але є й альтернативний спосіб планування відпустки: замовивши всі необхідні в поїздці послуги через систему онлайн-бронювання, турист може не тільки скласти індивідуальний графік туру, але й істотно заощадити гроші.

Скористатися системою онлайн-бронювання може будь-який користувач інтернету і власник кредитної картки. Дані банківської картки є свого роду паролем, який гарантує платоспроможність клієнта. Постачальник послуг, у свою чергу, обіцяє забезпечити повну конфіденційність і захист від інтернет-шахрайства.

Система онлайн-бронювання акумулює дані про наявність номерів та авіаквитків у глобальній інформаційній базі. Потім дрібніші системи забирають відомості за спеціальною ціною. Щоб рекламувати таким чином свої послуги, готелі виплачують деяку комісію від суми замовлення.

Варто відзначити, що система онлайн-бронювання дозволяє отримати найвигідніші пропозиції по готелях і авіаквитків. "Перша перевага - моментальне підтвердження замовлення, яке вимірюється в секундах. Друге - ціни в готелях при онлайн-бронюванні нижче, ніж на ресепшн на 15-50%", - говорить директор з маркетингу компанії HROS Андрій Михайлец.

"Ми зацікавлені надати клієнту найнижчу ціну, існуючу в готелі, в порівнянні з традиційним турагентством, яке розраховує свої доходи, базуючись на одиничному замовленні.


Вони надають максимально високу ціну для оплати. Наші доходи будуються в цілому від обороту", - сказав керівник проекту iGlobe.RU Володимир Бредихин.

Ще одна перевага такого підходу: при онлайн-бронюванні повністю виключений овербукинг в готелях, коли одне і те ж місце бронюється або навіть продається відразу декільком особам. Більше того, з переходом на електронну систему реєстрації та продажу квитків для міжнародних перельотів з 1 червня поточного року овербукинг взагалі зникне як явище.

Втім, навіть незважаючи на всі перераховані вище плюси, онлайн-бронювання в Росії навряд чи отримає таку широку популярність як в Європі і США. Росіянам заважає приєднається до самостійних мандрівникам візовий бар'єр і недостатня популярність порталів (систем онлайн-бронювання) як брендів, яким люди можуть беззастережно вірити, кажуть експерти.

У той же час, в російському Інтернеті більше 90% сайтів позиціонують себе як систему онлайн-бронювання, але насправді такими не є. Вони пропонують застарілу форму заявки, яка вирушає менеджеру і надалі обробляється їм - у той час як за кордоном після оформлення запиту користувач відразу оплачує свою поїздку, вводячи дані кредитної картки.