/

У Празі є безліч способів для здійснення відмінних прогулянок. І один з таких способів - водний, адже чудова празька красуня річка Влтава так і манить до себе.

А на чому саме ви будете здійснювати свою прогулянку, залежить тільки від ваших бажань.

1. Прогулянка на річковому кораблику (теплоходіке).

Прогулянка на річковому кораблику - це дивовижне подорож, яка надовго залишиться в серці. Але, щоб ця прогулянка була бездоганною, краще заздалегідь підстрахуватися і покласти в свій туристичний багаж відповіді на кілька горезвісних "як".

Як знайти пристань кораблика?

Вам пощастило, таких місць на Влтаві декілька. Вийшовши до Влтаві, і милуючись чарівним міським пейзажем, ви з легкістю можете натрапити на одну з пристаней:

• Пристань у Чехова моста (Cechuv). Увага! Тут і далі в чеських словах будуть опущені надрядкові знаки, характерні для чеської мови.

Зорієнтуватися в знаходженні цієї пристані дуже просто. Якщо ви стоїте, наприклад, обличчям до Карлова мосту на правому березі, тобто з боку Старого місця, то подивіться, будь ласка, уважно по праву руку від себе.

Найближчий до Карловому мосту - Манесом міст, а ось наступний за ним міст і є Чехов міст. Якщо ж Ви йдете до цього мосту від Староміської площі, то потрібно тримати шлях строго прямо по знаменитій розкішної Паризькій вулиці, саме вона і приведе до потрібного місця набережній.

• Пристань на набережній Smetanovo. Ця пристань знаходиться між мостом Легії (Legii) і Карловим мостом (ближче до першого зі згаданих мостів)

• Центральна пристань на набережній Rasinovo.
Якщо ви пересуваєтеся на метро, то до цієї пристані легко дістатися, доїхавши до станції "Karlovo namesti". Головне - потрібно вийти в сторону Палацкого (Palackeho) моста. Праворуч від нього і розташована пристань.

Якщо ж знову-таки орієнтуватися на один із символів Праги - Карлів міст, то, якщо стояти до цього мосту особою, то міст Пацлацкого буде знаходитися через два мости від нього (тільки вже по ліву руку).

Як вибрати вид водної прогулянки?

Тут багато що залежить від мети, кількості часу, смаків і тієї суми грошей, які у вас є. Так як прогулянки по Влтаві відрізняються за тривалістю часу (тобто, наприклад, прогулянки, розраховані на два, а є - на півтори години).

Відрізняються і програми, які входять в ці прогулянки. Це може бути, наприклад, прогулянка, де поєднана яскрава пізнавальна нота (у вигляді розповіді гіда про визначні пам'ятки, розташованим по берегах) і смачний ланч або вечеря у формі шведського столу під романтичну музику акордеоніста.

Це може бути також і захоплююча прогулянка з анімацією, на якій можна відчути себе головним героєм справжньої піратського роману, а також захопитися барвистим вогняним шоу.

Також є й досить "практичні" прогулянки по Влтаві. Тут мова йде про водні прогулянках в район Троя (до зоопарку).


Такі прогулянки починаються з пристані, розташованої на набережній Smetanovo.

Корисна порада:

Якщо ви придбали прогулянковий варіант з ланчем або вечерею, то не поспішайте відразу ж налягати на їжу. Краще спочатку насолоджуйтеся тією красою міста, яку ви бачите з прогулянкового корабля. Тут можна говорити і про загальну приголомшливою панорамі, і про тих "деталях", які також можна розглянути з кораблика.

Наприклад, вас просто заворожать неприступна скеля Вишеграду, що викликає дуже різні емоції "Танцюючий будинок", урочистий Народний театр та багато іншого.

А ось "бенкетом" можна зайнятися в той момент, коли прогулянковий кораблик буде стояти в шлюзах. Адже ця процедура займає не мало часу. Це пов'язано з тим, що на Влтаві багато порогів.

А як же інакше, адже не можна не сказати, що саме порогам Прага і зобов'язана своєю назвою, адже, якщо торкнутися топоніміку, то "prah" в перекладі з чеської мови, між іншим, означає саме "річковий поріг".

Іноді бувають випадки, коли туристи, відправляючись на річкову прогулянку, не знають про існування шлюзів. І тоді їм здається, що багато часу просто втрачено.

Але якщо грамотно розпорядитися часом, то цей момент ніколи не буде приносити навіть натяку на досаду навіть самим примхливим і вимогливим туристам.

2. Прогулянки на водних велосипедах і човнах.

Для тих, хто не хоче підпорядковувати свій маршрут обов'язковій програмі, а, до того, ж хоче провести активно час, працюючи веслами або крутячи педалі, водні велосипеди і човна - приголомшливий варіант.

Ступінь свободи в цьому випадку може обмежуватися хіба що елементарними правилами безпеки на воді. Заклик "Громадяни, які не запливайте за буйки" тут дуже доречний.

Також не можна наближатися близько до порогів. Про що ж доведеться забути, так це про анонімність.

Справа в тому, щоб взяти на човнової станції бажане засіб для пересування по воді, потрібно буде не забути пред'явити документ, що засвідчує особу.

Знайти пристань, де можна взяти напрокат річковий велосипед або човен легко, пристань розташована на Слов'янський (Slovansky) острові. Він знаходиться між Юраськовим (Juraskuv) мостом і мостом Легії (Legii)

3.Катанія на байдарках і каное

Для самих енергійних і спортивних Влтава надає можливість покататися на байдарках або каное. Старт таким захоплюючим катанням дає острів Сisarska louka.

Потрапити на цей острів можна з вулиці Strakonicka. Найближча станція метро до цього місця "Сміховске надражі" ("Smichovske nadrazi")

Загальновідомо, що "як назвеш човен, так вона і попливе", а як настроїшся і підготуватися до річкової прогулянці по Влтаві, так вона і здійсниться!

Так нехай ці відчуття будуть такими ж щасливими, як радісні посмішки промоутеров- "матросів", які активно зазивають на річкові прогулянки по Влтаві.