http://www.lampal.ru/

Черноморское узбережжі відомо не тільки як місця для відпочинку та туризму. Це ціла мережа курортів, які розташовуються в самій північній в світі частині субтропічного клімату.

Тут дивовижної краси природа поєднується з цілющим кліматом. Скупавшись у ласкавому морі, можна відновити сили завдяки мінеральним водам.

Чорне море відмінно підходить для дитячого та сімейного відпочинку - воно закрите від холодних вітрів величними горами.

Погода без негоди, багато сонячних днів у році, мінеральні води, гірське повітря і м'яка зима - все це обумовило інтерес до відпочинку на Чорному морі. Його протяжність від півострова Тамань до Адлера - всього 400 км.

Затишне місце для відпочинку, сусідство гір і субтропічних пальм - туристи гідно цінують кожен куточок Чорноморського узбережжя, від Керченської протоки до самого кордону з Абхазією.

Найпопулярніший район для відпочинку, туризму і лікування в Росії приймає мільйони відпочиваючих щороку. Вузька смуга морських субтропіків, екзотичні берега між морем і горами обіцяють відмінний купальний сезон і гаряче сонце.

Південні курортні міста-красені - це Анапа і Геленджик, Туапсе і Сочі. Відомі з давніх часів, але все одно незнайомі і загадкові назви асоціюються з відновленням здоров'я і душевних сил перед наступним роком роботи.

Чорноморське узбережжя на Кавказі - найпівденніша частина Росії. Географічні широти (43 ° - 45 ° с. Ш.) Збігаються з широтами Адріатики, курортів Італійської, Французької Рив'єри.

Адміністративно у курортний регіон Краснодарського краю включені Туапсинский і Геленджицький райони, а також міста-курорти Сочі і Анапа.

Від Москви Чорномор'я відділяє відстань у 1700-1900 км - це 36-46 ч залізничної поїздки, або 1,5-2 год авіаперельоту.


Порти приймають також гостей на теплоходах (Новоросійськ, Сочі, Туапсе).

Авіасполучення з усією Росією підтримується через аеропорти Анапи і Адлера. Залізничний транспорт привозить туристів на ж/д-вокзали в Новоросійськ, Туапсе, Сочі. Часовий пояс збігається з московським, що дуже зручно.

Показанням для санаторно-курортного лікування на Чорномор'я є поєднання кліматичних факторів (м'який, вологий клімат) і морського узбережжя. Сонячний фактор і лікування мінеральними водами також сприяють одужанню.

Спеціалізації курортів - захворювань органів дихання і кровообігу. У відновленні здоров'я широко застосовується водолікування. Климато- і бальнеотерапія в здравницях проводиться з використанням мінеральних термальних джерел і спеціальних лікувальних грязей.

На курортах лікують також більшість дитячих і підліткових недуг, а також: серцево-судинні, захворювання нервової системи, шкіри, опорно-рухового апарату, запальні жіночих статевих органів і навіть безпліддя.

Температурні кордону на узбережжі від 22 до 30 ° С з початку травня по жовтень. Температура морської води в купальний сезон +22 - +26 ° С. Пляжі в більшості випадків галькові.

Будьте впевнені: приємний клімат, бірюзові морські хвилі, теплий чисте повітря дозволять Вам і відпочити, і поправити здоров'я