http://relax./

В період поділу Німеччини на Східну і Західну Берлін був столицею Третього Рейху. До середини 20 століття німці вільно переміщалися зі сходу на захід і назад - східні німці шукали на заході роботу, а західні їздили на схід за покупками (тут ціни були нижчими).

У той час у Східній Німеччині панувала ідеологія комунізму, а в Західній - пропагувалася демократія.

Існування Берлінської стіни було протягом 28 років і одного дня. Спочатку замість берлінської стіни була натягнута колючий дріт, щоб перешкоджати міграції до Західної Німеччини.

Крім того, прикордонним військам дозволялося при виявленні спроб подолати дріт відкрити вогонь без попередження.

Берлінська стіна особливо сильно вплинула на життя тих людей, сім'ї яких опинилися по обидві її сторони (якщо рідні працювали або проживали в Західній Німеччині).

Тодішній лідер СРСР Микита Хрущов підтримав і схвалив встановлення колючого дроту. Будівництво самої стіни почалося в серпні 1961 року. У той час вона мала довжину 160 кілометрів.

Спочатку це була просто бетонна стіна, потім до неї додали різні страхітливі елементи - бункери, оглядові башти і так далі.


Між західною і східною сторонами стіни був простір, яке називалося "смуга смерті".

У 1975 році був зведений дуже високий четвертий варіант стіни, на вершині якого знаходилися гладкі труби. У той час довжина стіни складала 155 кілометрів. Бетонна частина Берлінської стіни мала висоту 3,6 метра і довжину 106 кілометрів.

Близько стіни розташовувалися протівотранспортние траншей, довжина яких становила 105 з половиною кілометрів. Наступ колони стіни мав ширину 6-7 метрів і довжину 124 кілометри. Всього в стіні налічувалося двадцять бункерів і 302 сторожові вежі.

У серпні 1989 року Угорщина скасувала обмеження переходу через її кордони з Австрією. У цей період 13 тисяч жителів Східного Берліна зуміли за допомогою перетину угорського кордону дістатися до Західної Німеччини.

Завдяки руйнуванню стіни Німеччина була об'єднана в 1990 році, а від споруди тут залишилися Бранденбурзькі ворота і контрольно-пропускний пункт Charlie (в ньому зараз знаходиться Музей Берлінської стіни).