http://relax./

Тибет залишався невідомим всьому світу до початку 20-го сторіччя. З тих пір ці величезні, засніжені землі є дивовижною приманкою для мандрівників і авантюристів.

Грандіозний і величний пейзаж Тибету, його таємнича і незвичайна релігійна культура, а також дивно доброзичливе місцеве населення залишають незабутні враження у пам'яті кожного туриста.

Тибет (Тибетська Автономна Область) межує з такими державами як Індія, Бірма, Бутан, Сіккім і Непал. Плато площею в 1 220 тис. Кв. км. оточують найвищі гірські ланцюга: Гімалаї на півдні, Каракорум на заході і Кунлун на півночі.

Гори поменше відокремлюють Тибет від інших регіонів Китаю зі східної сторони. "Дах світу" - це казкова країна для альпіністів, оскільки висота 38-ми гір тут перевищує 7000 метрів.

Дані великі землі також є колискою для таких великих річок як Янцзи, Жовта річка, Меконг, Брахмапутра , Інд і Ганг. Вражаючий краєвид являють собою найчистіші блакитні озера та мальовничі долини.

Головні міста Тибету - Лхаса і Шігаце. У них перебуває більшість релігійних пам'яток, таких як палац Потала, храм Джокханг, монастирі Ташилунпо і Кумбум. Також ці райони привертають чудесами природи, до яких відносяться гори Еверест і озеро Ямдрок Юцо.

Західний Тибет - Нгарі - обширне неродючих плато, відоме як "дах Тибету", як місце, де священне озеро Маназарова приєднується до священної горе Каілаш.

Тут можна зустріти безліч паломників, в основному це індуси і жителі Тибету. Також до відомих туристичних пам'яток відносяться королівства Шанг-Шунга і Гуге.

Південно-західний Тибет особливо популярний серед альпіністів, яких залучають більше 40 увінчаних снігом гірських вершин, незаймані ліси, проточні води і відносно помірний клімат. Тим не менш, найбільший каньйон в світі - Ярлунг Тсангпо - залишається загадкою для іноземних туристів.

Історія Тибету

Історія Тибету налічує 4000 років. Як свідчить легенда, вона починається з мавпи і Сирени. Мавпа була послана богом Авалокитешвара для релігійного усамітнення на вершину плато.


Сирени вдалося переконати мавпу, щоб вона одружилася з нею.

Отримавши дозвіл Авалокитешвара, вони одружилися і мали шість дітей. Імовірно, вони і є предками жителів Тибету. Однак, відкриття археологів і геологів змушують етнологів вважати, що жителі Тибету - це нащадки кочових племен Цян.

У VII-му сторіччі династія Тубо об'єднала під своєю владою весь Тибет. Сусідні країни Непал і Китай видали заміж своїх принцес за Тибетського короля Согзен Гампо. Саме ці дві принцеси зіграли важливу роль у поширенні буддизму в Країні Снігів. Пізніше буддизм було визнано державною релігією.

Довгий час, в процесі зміни правителів і правлячих династій ставлення до буддизму змінювалося. Були часи, коли послідовники буддизму переслідувалися владою.

Численні війни обрушувалися на країну. Але в 1951 році відповідно до Договору Мирного Визволення, Тибет був звільнений від впливу загарбників і приєднаний до Китайській Народній Республіці.

Населення Тибету

Тибетці є основними жителями на плато. За своєю суттю це завжди веселі, оптимістичні і щасливі люди.

У відповідності зі сформованою традицією, фермери зосереджені в невеликих селах, де займаються в основному вирощуванням ячменю.

Бродячі кочівники пасуть худобу, частіше це вівці і яки. Більшість тибетців, які проживають у містах, займаються рукоділлям і ремеслом. Хоча останнім часом багато хто воліє працювати на великих підприємствах або створювати власний бізнес.

Тибетська мова належить до типу Сіно. Населення в провінціях Ю, Цанг, Кхам і Чамдо говорять на кілька інших діалектах.

Більшість тибетців є щирими буддистами. Небагатьох послідовників ісламу і католицизму можна зустріти в містах Лхаса і Янджінг.

Оскільки Китайська програма планування сім'ї не мала поширення серед тибетців, кількість жителів Тибету продовжує зростати.

Відповідно до останньої переписом населення середня тривалість життя на Тибеті зросла, завдяки поліпшенню життєвого рівня та доступу до медичних послуг.