http://relax./

Этот туристичний маршрут - 350 км від Вюрцбурга до Фюссена, близько тридцяти живописних містечок і сіл - став популярний лише після Другої світової.

Хоча насправді "туристи" з'явилися в цих місцях набагато раніше: в давнину тут пролягав торговий шлях до Риму. Від римлян в цих краях залишилися виноградники, а, як казали древні, там, де вино, там і радість. Так що не забудьте продегустувати баварське пиво і прекрасні франконські вина.

Казкова країна

Подорож краще починати з Мюнхена: обов'язково сходіть в місцеві музеї і магазини і промочите горло в легендарних певних (в Hofbrau, наприклад, в різний час випивали Ленін, Троцький і .. Гітлер). Приділивши належну увагу пиву, відправляйтеся в Бамберг, де жив великий казкар Гофман і де, звичайно ж, є його музей.

Тут ніщо не змінилося з часів Середньовіччя: жителі свято шанують традиції, хіба що перестали спалювати відьом на багаттях (за всю історію, кажуть, спалили близько шестисот чаклунок). "Так було завжди" - улюблена фраза будь-якого бамбергца.

А ось ще в одному місті на вашій "романтичної дорозі", в Вюрцбурзі, варто затриматися на цілий день, щоб побувати в розкішному палаці архієпископа, занесеному до списку світової спадщини ЮНЕСКО. Наступний пункт призначення - містечко Ротенбург, який вважається одним з найкрасивіших місць у Німеччині.

Він обнесений могутньою фортечною стіною, за якою можна прогулятися. У Ротенбурге треба пройтися по освітленому нічному місту (безкоштовна екскурсія починається ввечері на центральній площі), відвідати винні підвали і спробувати місцеве ласощі - величезна куля з хмизу, облитий шоколадом.

А також не забути про музеї.


У Музеї іграшок ви виявите колекцію лялькових будиночків і ведмедиків, в Музеї Різдва - ялинкові прикраси різних епох.

І не пропустіть Музей криміналістики Середньовіччя: серед експонатів - колодки для сварливих дружин, залізна маска свині для чоловіків, які ведуть себе по-свинськи, і "ганебна" флейта для поганих музикантів.

Замок мрійника

Замок Нойшванштайн (в перекладі з німецького "Новий лебединий скеля") - візитна картка Німеччині і одна з головних визначних пам'яток країни.

Розтиражований на листівках і постерах, Нойшванштайн був побудований не так вже й давно - наприкінці XIX століття. Баварський король, романтик і ідеаліст Людовик II, відомий як Божевільний, працюючи над проектом, дав волю своїй фантазії.

Його надихали музика Вагнера і легенда про лицаря Лоенгріні. Людовик спробував відобразити музику Вагнера в камені. Здається, вийшло: Нойшванштайн нагадує казковий міраж. Єдиний мінус цього місця - величезна кількість відвідувачів.

Обід з коліном

У Фюссені рекомендуємо повечеряти в старовинному лицарському ресторані. Відвідувачів тут відразу ж знайомлять з правилами: пити слід багато, руки витирати об себе (на їдця надягають паперову манішку), можна голосно чавкати, співати і сміятися.

Фірмова страва - величезна порція свинячого коліна з квашеною капустою і картоплею. Свинину запивають темним або світлим нефільтрованим пивом, яке подають в літрових кухлях.