http://tourism-world.ru/

Сегодня мова піде про один з найкрасивіших озер Федеративної Республіки Ефіопія, куди з задоволенням у відпустку або на вихідні їдуть відпочити звичайні жителі Ефіопії. Це озеро Тана.

До світової фінансової кризи сюди, часто, приїжджали і представники інших держав: США, Японії, Німеччина, Швеції і т. Д. Тепер потік туристів зменшився, але сподіваюся, що це не надовго.

Ось чому я про це кажу - з того моменту, як на озеро стали заїжджати іноземці, місцева влада зрозуміли, що за рахунок озера Тана можна гарненько збагатитися.

За який то десяток років в околицях озера були проведені очисні роботи - сотні тонн сміття вантажівками вивозилися на звалища. На березі з'явилися нові готелі, було офіційно заборонено без ліцензії полювати на озерну і приозерну дичину.

І звірятка відчули себе спокійніше. Сподіваюся, ситуація не повернеться на круги своя і влади знову не закинуть це своє давнє починання. Ну а тепер поговоримо про Тана більш докладно.

Озеро Тана (іноді називається Тсана) є материнським джерелом річки Блакитний Ніл, а також "за сумісництвом" найбільшим озером Ефіопії. Тана розташоване в північно-західній частині Ефіопського нагір'я.

За даними на 1968 озеро мало максимальну довжину 85 км і максимальну ширину 66 км, найглибше її місце було приблизно 15 метрів. Воно дуже високогірне і підіймаються на висоті 1840 метрів.

Головними притоками Тана є відносно невеликі річки Абай, Гумаров і Дит. Його поверхня в різні пори року варіюється від 2800 до 3600 км ? Велике значення для рівня води озера грають дощі. Іноді вони йдуть кілька днів поспіль, а іноді опади можуть довго не випадати.

Сучасні досягнення науки дозволяють штучно регулювати рівень Тана.


Було сконструйована на базі сучасних технологій гребля, за допомогою якої управляється режим стоку води в Блакитний Ніл. Будівництво греблі дозволило спроектувати і побудувати найбільшу в країні гідроелектростанцію.

Озеро Тана відомо цілим рядом островів, число яких в різні сезони (дощовий/сухий) змінюється. Затоплені під час припливів деякі острови, на невизначені період як би "йдуть під воду", тобто затоплюються.

Через якийсь проміжок часу вони знову з'являються на поверхні, через обміління Тана. За сучасними даними, островів в озері 37.

Деякі острови просто унікальні. На багатьох з них в стародавні часи були побудовані монастирі та церкви, а також тут були усипальниці імператорів Ефіопії. Найважливішими островами з археологічної точки зору (та й з туристичною сторони) є острови Кіркос і Дага.

Так досі вірять, що десь на острові був похований Св. Фрументіус - той, який і ввів давним-давно християнство в Ефіопію. Тут же, за легендою, зберігався біблійний ковчег з заповітом, поки він не був доставлений в Аксум. На острові ж Дана стоїть древнє Монастир Святого Стефана, де був похований імператор Йекуно Амлак, чиї предки були останніми королями знаменитого царства Аксум.

Інші острова також можуть похвалитися унікальними історичними пам'ятками і стародавніми архітектурними спорудами.

Таким чином, з налагодженням туристичної інфраструктури в країні, з поліпшенням повітряного сполучення Ефіопії з розвиненими країнами Європи, Азії та Америки, з врегулюванням політичної та економічної життя республіки, це держави африканського континенту в майбутньому може стати однією з провідних паломницьких і туристичну Мекку світу.