Бонсай, як ми вже знаємо, це маленькі штучно сформовані дерева, що ростуть в декоративному контейнері. Висота таких дерев не перевищує одного метра.

Бонсай - це і особливий стиль, особливе мистецтво. Вони стимулюють творче начало в людині. Любителі бонсай, збираючи колекцію маленьких дерев, одночасно створюють вражаючий інтер'єр своєї квартири.

У Японії предметом бонсай найчастіше є різні види сосен, ялин, туй, буків, грабів, кленів, цитрусових, яблунь, в'язів, а також ялівець китайський та інші види ялівців, слива уме, гінкго, дзельква, камелія японська, айва японська, криптомерия японська, тис ягідний, піроканти, гліцинія та ін.

Численні досліди фахівців у Європі виявили наступні підходящі для нашого клімату бонсай-рослини: кипарис, мирт, камелія японська, Кармона, циссус антарктичний, азалія, сагеретія, Серісса, полісціас, шеффлера, толстянка деревоподібна, брахіхітон, пальма рапіс, фікуси.

Також улюблені бонсаіст рослини: гранат , аралія, модрина, гібіскус, каллістемон, чист, маслина.

Його можна купити в магазині або розпліднику, а можна виростити самим декількома способами: посіявши насіння, укоренивши держак або відводок, застосувавши щеплення (спосіб підходить для квітучих і плодових дерев), взявши з природи зростаючий в екстремальних умовах (наприклад, на скелі ) карликовий екземпляр.

Створити бонсай з саджанця нескладно:

1.


Візьміть миску діаметром приблизно 10 см і заввишки 5 см. Помістіть на днище решітку з пластмаси. У саджанця попередньо обріжте коріння. Вони повинні розгалужуватися і стирчати горизонтально в сторони.

Для виготовлення землі змішайте садову грунт з піском і торфом. Коли ви посадите дерево не забудьте утрамбувати землю і винести бонсай на балкон або на вулицю.

2. Крім підрізування кореневої системи ви можете видаляти молоді пагони і робити надрізи на стовбурі.

3. Стовбур і гілки треба обмотати товстою мідним дротом. З її допомогою ви зможете гнути гілки і направляти їх зростання в потрібну вам сторону.

Далі за деревом слід такий же догляд, як за дорослим бонсай. Дріт не можна знімати, поки деревце не сформувалося.

Бонсай потрібен не тільки спеціальний догляд, а й особливе місце в інтер'єрі. Багато фахівців радять розташовувати вазони з бонсай в спальнях. Бонсай буде не тільки радувати своїм екзотичним видом, а й сприяти поліпшенню атмосфери в сім'ї.

Бонсай з дерев і чагарників потрібно створювати взимку спеціальні умови для успішної зимівлі (відповідно до потреб даної рослини), влітку їх потрібно виносити на балкон або сад - адже бонсаї НЕ кімнатні квіти, їм потрібне свіже повітря.