Як красиво виглядають балкони і лоджії, прикрашені доглянутими квітами.

Крім естетичної насолоди, рослини, розташовані на балконі, роблять і корисний вплив - відбувається очищення повітря , поглинання вуглекислоти, збагачення повітря киснем, поліпшується мікроклімат житлових приміщень, охороняється будівлю від впливу сонячних променів.

Прикрашаючи балкони або лоджії, слід враховувати зовнішній вигляд споруд і будівель, фоновий тон стін. На великих лоджіях краще розташовувати чагарники, деревця або напівчагарники на підлозі, з обрамленням грунту горщика свого роду зеленим покривалом.

На балконах невеликого розміру горщики з рослинами слід розташовувати по вертикалі, підвішуючи різні горщики на стіни або по горизонталі на рівні перил. Підбір рослин залежить від сторони на яку виходить балкон, адже це впливає на ступінь освітлення.

Найкраще приживаються квіти на балконах, звернених на північний схід, схід, південний захід і захід. На балконах, що виходять на північ, також можна розвести квітник, використовуючи рослини, які не надто вимогливі до сонячного світла.

Найменше проблем з догляду за рослинами виникає при розведенні їх на сонячній стороні, розсаджені в ящики і горщики рослини потрібно частіше поливати і рихлити землю. Однак тіньолюбиві рослини можуть покритися жовтими плямами від сонячних опіків.

Для посадки квітів на балконі найкраще використовувати ящики з пластмаси. Довжина ящика залежить від розмірів балкона. Забарвлення ящика найкраще підібрати непомітну, можна під колір будинку або стін балкона. Добре виглядають горщики зеленого, жовто-зеленого, оливкового, синього і теракотового кольору.

Ящик з землею не повинен важити більше 50 кг. У дні скриньки повинні бути водостічні отвори.

Для витких рослин можна використовувати опори і натягнуті шнури. Опорні решітки слід заглибити в землю і прикріпити до балкону. Висячі або ампельні рослини красиво виглядають в спеціальних підвішених кошиках.
Маленьким секретом найбільш ефективного квіткового оформлення балконів є підбір рослин по різному фарбуванні квітів та листя.

Тут допускаються різні оригінальні поєднання кольорів і відтінків: помаранчевий з синім , червоний з жовтим, фіолетовий з білим. Але можна підбирати рослини в більш спокійній гамі - це справа смаку. Якщо озеленяется невеликий балкон, то не слід допускати надмірної кількості видів рослин.

Композицію краще складати з одного-двох, максимум трьох рослин з різним забарвленням. Настурція жовта добре буде поєднуватися з петунією фіолетовою, а гвоздика китайська біла з петунією гібридної червоною, можна висадити різного забарвлення і розміру один левиний зів.

Ранньою весною висаджується розсада з бутонами наступних дворічних квітів: братки, маргаритки і незабудки.


Щоб отримати самостійно таку розсаду, необхідно вирощувати її з літа, розташовуючи на зиму в грядках, утеплених сухим листям.

Дуже добре поєднуються з маргаритками і незабудками такі цибулинні рослини, як тюльпани і нарциси. Великі цибулини слід висадити з осені в горщики і містити в зимовий час у темному місці.

прорости цибулини навесні в кімнаті, їх можна помістити в ящик на балконі. Отже, найбільш ранніми квітучими рослинами в балконні ящики стануть маргаритки, незабудки, братки, нарциси та тюльпани.

Після весняних заморозків в ящик можна висадити пеларгонії, бегонії і фуксії. До цього часу вони вже зацвітають в горщиках.

Ефективно виглядають на балконах звисають однорічні рослини: настурція, петунія, вербена, флокс літній. Висаджуючи їх біля зовнішньої стінки ящика, можна створити чудову композицію.

Другий ряд можуть скласти левкої, гвоздики, айстри карликові, бальзаміни, чорнобривці, низькі пеларгонії, геліотропи, низькі фуксії.

Часто для прикраси балконів використовуються різні виткі рослини - берізка, запашний горошок, квасоля декоративна, настурція. З багаторічних рослин можна рекомендувати: дикий виноград, ломонос, актинідію, кучеряву троянду, у південних областях - гліцинію, плющ.

У ящиках слід розміщувати рослини наступним чином, у перший ряд поміщаються висячі ампельні рослини, а в другій - високі красивоцветущие або кучеряве.

Такі ароматні квіти, як матіола, резеда, левкой та гвоздика, можна культивувати протягом усього літа. Для цього слід висівати насіння цих рослин через кожні 2-3 тижні в окремі ємності, поміщені на балконах.

На південній стороні найкраще себе будуть почувати пеларгонія, бегонія, левкой, гвоздика, петунія, агава, драцена, олеандр, циссус і лобелія, на тінистій стороні - долгоцветка, чорнобривці, цинії, флокси, вербена, бадани, аспидистри, аспарагуси, традесканції, ломикамінь, лілії, примули, барвінок і інші.

При посадці не варто сильно загущать рослини. Інакше вони будуть витягатися і погано цвісти. Оптимальною відстанню між рослинами буде 15-20 см. Однак, необхідно враховувати сумісність рослин між собою.

Так, левиний зів, пеларгонія, лобелія дуже вимогливі до живильних сумішей. А чорнобривці, петунії, флокси можуть прекрасно себе почувати і на звичайній садовій землі з рідкісним внесенням добрив.

Потрібно пам'ятати, поливати рослини в ящиках потрібно двічі на день по 2 л на кожен метр посадки. Нехай ваші рослини завжди радують вас.