Здається, нас в останні роки важко здивувати, представляючи нові колекції. Втім, треба чесно визнати, що ніяких революційних новинок ми вже давно не бачили. Хочеться чогось особливого? Зверніть увагу на трикотаж. Passion.ru виявив саме в колекціях в'язаних речей свіжі ідеї!
Як тільки дизайнери одягу відійшли хоч трохи вбік від наїждженої колії, відразу ж з'явилося рідкісне різноманітність. Взагалі-то, ми за звичкою ставимося до в'язаним речам насамперед як до практичним і зручним, як до найбільш підходящим для вогкою осінньо-зимової пори. І часто робимо вибір, виходячи насамперед саме з утилітарності.
Однак трикотаж цієї осені (принаймні, в більшості найвідоміших колекцій) досить далекий від примітивної утилітарності, що дозволяє деяким речам навіть стати базовою основою для сезонного гардеробу.
Найпростіше це, звичайно, подивитися на прикладі нової колекції від королеви трикотажу Sonia Rykiel, яка представила, здається, практично всі актуальні видозміни в'язаних речей нинішнього сезону. Це і жіночні сукні з однотонного тонкого трикотажного полотна, які м'яко облягають фігуру, не стаючи при цьому вульгарними.
Це і укорочені приталені жакети з більш м'якого, повітряного трикотажу. Це і своєрідні трикотажні комбінезони з широкими штанинами в стилі гранж .. І все це укомплектовано великими беретами і довгими шарфами.
Однак зосередитися тільки на одній колекції було б занадто нудним, оскільки це позбавило б нас можливості вибору, який в масі своїй набагато масштабніше .
Отже, самими традиційними речами на цей раз можна вважати джемпера та кофти з товстої об'ємної пряжі, виконані в так званому сільському стилі. З одного боку, саме тут використана велика в'язка (неодмінні коси, ромби, вузлики), а з іншого боку, саме в речах сільського стилю на цей раз представлені речі з малюнком. Так, у Stella McCartney з'являються малюнки стриманих відтінків, що віддалено нагадують скандинавську в'язку.
Це речі швидше для відпочинку, для заміських поїздок на природу, для дачного байдикування тихими морозними вечорами з чашкою гарячої кави і слізливим романом у руках. Їх протилежністю, призначеної передусім для робочої обстановки, є строгі і лаконічні за формою сукні-светри.
Це всі відтінки сірого, чорний, ненасичений коричневий (близький до "кави з молоком"). Фактура трикотажу переважніше гладка, без візерунків (Ralf Lauren, Celine, Alice Roi та інші). За великим рахунком, це така позачасова річ, яка не відсилає нас до якого-небудь близькому або віддаленому періоду людської історії, бо у всі часи вона зберігала традиційний крій.Єдина поступка ретро-тенденціям на цей раз - більш широка лінія плеча (данина тенденціями вісімдесятих років, що досягається за рахунок подплечников). А ось комір рекомендується не просто під горлечко; він високий, традиційний насамперед для звичайних спортивних светрів.
І ще одна обов'язкова деталь, без якої цієї осені вам не обійтися, - це пояс або ремінь поверх сукні-светри, які підкреслюють лінію талії. Більш того, ці пояси можуть бути дуже широкими, прямо-таки зухвало широкими, асоціюючись швидше з поясами-корсетами. І це вже надає певну свіжу нотку самим звичним і універсальним речам.
Точно так само за допомогою деталей змінюються й звичні для нас кардигани. У цьому сезоні нам пропонують їх безліч (Alice Roi, Anna Sui, Christian Lacroix, Diane von Furstenberg, DKNY, Stella McCartney, Prada).
Але якщо Prada представляє досить нудні кардигани в традиційному британському стилі (грубо кажучи: довга пряма кофта з V-подібним вирізом і накладними кишенями), які відповідають самому строгому дрес-коду і які можна носити з будь-якими речами (вовняні штани, спідниці, джинси, сукні), то в інших дизайнерів можна знайти абсолютно нетрадиційні речі.
Скажімо , у тій же Sonia Rykiel кардигани дуже м'які, з повітряного трикотажного полотна і дуже об'ємні за рахунок декількох шарів матеріалу, які йдуть внахлест. Додайте ще великий комір з гумки великої в'язки - і ви зрозумієте, що це дуже зручна річ для холодної пори року. Вона виглядає розкуто, демократично і в той же час дуже жіночно - ідеальний варіант для студентської аудиторії.
Взагалі, багато дизайнерів пропонують великі довгі кардигани, які виглядають як би на кілька розмірів більше покладеного і до того ж прикрашені широкими гумками (які в свою чергу виглядають як би злегка розтягнувся).
Але обсяг досягається сьогодні в трикотажних речах не тільки за рахунок багатошаровості або непомірно великих розмірів. У тій же Stella McCartney поверхню кардиганов (насамперед рукавів, кишень, комірів) покрита трикотажним ворсом різної довжини. У Missoni кардигани і сукні-светри прикрашені длінноворсового хутряною обробкою (на манжетах, комірах, на лінії плеча). А Будинок моди Nina Ricci формує на своїх трохи розкльошені донизу светрах А-образного силуету оборки і складки.
І вже зовсім несподіваною новинкою нинішнього сезону стало використання своєрідних плетених з трикотажних ниток дредів. Вони можуть суцільно покривати светр або кардіган (як у Malo), створювати подобу отложной кокетки (як у Pucci), імітувати великі еполети на трикотажних жакетах (як у MaxMara).
Www.magnita.ru