Майбутня наречена, якій вже доводилося бувати на весіллях друзів або родичів в якості гості, напевно пам'ятає, як складно було вибрати презент молодятам - свої побоювання, що він виявиться "двійником" іншого подарунка і спокуса просто піднести конверт з купюрами.

Сьогодні, плануючи власне весілля, ви можете позбавити гостей від подібних мук, скориставшись ідеєю західних наречених. Просто складіть свій wish-list, включивши в нього всі весільні подарунки, які ви з майбутнім чоловіком хотіли б отримати.

А для того, щоб уникнути накладок і несподіванок, скористайтеся декількома корисними порадами.

Складіть список заздалегідь. В ідеалі, він повинен бути готовий вже до моменту розсилання запрошень - у гостей повинно бути достатньо часу на те, щоб встигнути придбати подарунки на весілля. До того ж, в останні тижні перед святом у вас буде достатньо інших турбот: пошуки фотографа та відеооператора, доставка квітів на весілля, покупка костюма для нареченого і "репетиція" зачіски нареченої.

Проявіть фантазію. Якщо ваші ідеї вичерпалися після кількох пунктів списку, поповнити їх запаси можна за допомогою шопінгу - по магазинах побутової техніки, відділам з посудом та кухонними "девайсами", косметикою і парфумерією, дизайнерськими дрібничками і меблями .


А можна додати і такі пункти, як доставка квітів, покупка весільного торта або, наприклад, попросити про сертифікати на курс SPA-обгортань або уроки гри в гольф.

Залиште поле для фінансових маневрів . В wedding-list повинні бути як солідні і дорогі подарунки на весілля - їх негласно вибирають близькі родичі та друзі молодят, так і недорогі знаки уваги - ідеї для колег і одногрупників. І найкраще, якщо число варіантів буде на 30-40% більше кількості дарувальників, щоб можливість вибору була навіть у запізнілих.

Конкретизуйте прохання. Якщо це постільна білизна, то вкажіть розміри , тканина і колірну гамму, якщо доставка квітів, то контакти флориста, який вже знає всі подробиці замовлення, якщо побутова техніка, то хоча б виробника, а найкраще - конкретну модель.

Повідомте гостей. Найважливіше питання - яким чином повідомити гостям про те, які подарунки на весілля ви хотіли б отримати. Класичний варіант - докласти список до запрошення, вказавши внизу контакти "відповідальної особи", яке відзначатиме вже зайняті варіанти щоб уникнути повторень. А можна розіслати список по електронній пошті - в цьому випадку не забороняється додати до кожного пункту посилання на інтернет-магазини або просто фотографії та опис потенційних презентів.