Хімічна пластика - звучить досить похмуро, але насправді це дуже популярний напрям в естетичній дерматології. Інше її назва, більш знайоме всім - пілінг . Ця процедура дозволяє усунути пігментацію, шрами і, звичайно, зморшки. Розглянемо найбільш поширені методики.

Коли краще проводити пілінг?

Відомо, що сонце не кращим чином впливає на шкіру. Тому для того, щоб з нею працювати, найкращий час - осінь і зима: в цей час сонце нечасто балує нас своєю присутністю. Відповідно, не варто проводити пілінг навесні і влітку. У ці сезони вплив сонячної радіації на оновлену шкіру буде непередбачуваним.

До пілінгу

Перш ніж провести хімічний пілінг , потрібно проконсультуватися з дерматологом. Залежно від типу шкіри і наявності проблемних зон (зморшки, висип, рубці) лікар порекомендує відповідний саме для вас тип пілінгу і кількість сеансів. Перед цим призначається цілий ряд процедур, які готують шкіру до омолодження.

Процедура хімічного пілінгу

Різні процедури пілінгу проводять залежно від стану шкіри пацієнта, ступеня складності усунення дефектів, можливих протипоказань.

Поверхневий пілінг - швидка, 10-30 хвилин , процедура і найбільш щадна. Для неї не потрібно спеціальної підготовки і не залишається слідів, які потрібно загоїти. Шар отшелушенного епідермісу має товщину всього 0,06 мм. Дана процедура освіжає обличчя при акне, згладжує дрібні зморшки, звужує пори.


Вона абсолютно безболісна (можливе відчуття легкого печіння і пощипування). Використовуються для такого пілінгу препарати на основі АНА-кислот (альфа-гідроксильні, вони ж фруктові), іноді саліцилової кислоти (ВНА).

Серединний пілінг призначений для старіючої шкіри, лікування кератозу і пігментних плям. Процедура стимулює оновлення клітин, вироблення еластину і колагену, що відповідають за "природну підтяжку" шкіри. Основний компонент процедури - трихлороцтової кислота, ТСА, в невеликій концентрації. До такого пілінгу потрібна серйозна підготовка. Після процедури протягом двох-трьох днів зберігаються почервоніння і набряклість, шкіра набуває здорового вигляду лише через 3-4 тижні. Весь цей час необхідно приймати препарати проти інфекції та відвідувати лікаря для контролю.

Після пілінгу

Необхідно пам'ятати, що пілінг для шкіри - стрес. Тому реабілітація абсолютно необхідна і нехтувати порадами лікаря ні в якому разі не можна. У цей період шкірі необхідні зволожуючі і відновлюють кошти. А щоб результатом ви залишалися задоволені довгий час, краще обмежити походи в солярій і взагалі поменше бувати на сонці. Використовуйте сонцезахисні креми з гліколевої кислотою. Дуже бажано відмовитися і від куріння.

У кожної людини реабілітація після пілінгу відбувається по-різному і в різні терміни, однак ніжна, оновлена шкіра в будь-якому випадку потребує догляду і харчуванні.