Мати від природи хорошу шкіру - величезна перевага. Але навіть якщо Ваша шкіра неідеальна, її можна наблизити до такої. А тим, кому пощастило народитися з рівною, гладкою і безпроблемною шкірою, важливо зберегти це багатство як можна довше.

Звичка правильно доглядати за обличчям повинна сформуватися в юному віці. Дерматологи та косметологи вже давно сформулювали головне правило догляду, яке включає в себе три основних моменти: ретельне очищення, тонізування та зволоження. До цих трьох китам можуть додаватися додаткові процедури, які здатні поліпшити результати. Спочатку може здатися, що комплексний догляд за шкірою забирає надто багато часу, але буквально через кілька місяців практики можна справлятися з цим, витрачаючи не більше 10 хвилин вранці і стільки ж увечері.

Очищення шкіри

На цьому етапі Ви не просто видаляєте з шкіри пил і декоративну косметику, але і надлишки шкірного сала, що виділилися за ніч або за день. Крім того, ретельне очищення дозволяє видаляти ороговілі частинки шкіри. У середньому шкіра на обличчі повністю оновлюється кожні 24-27 днів. Для нас це непомітний процес, але іноді можна простежити, що шкіра злегка лущитися в деяких місцях на обличчі. У такий день можна застосувати скраб і подивитися на результати. Якщо шкіра стала більш гладкою, значить, Ви вгадали з часом. Постарайтеся запам'ятати цю дату і трохи менше, ніж через 4 тижні, повторіть процедуру. Якщо ж у Вас жирна шкіра, то скраб досить використовувати один раз на два тижні або при відчутті сильного забруднення. Намагайтеся вибирати скраб з штучними частинками, а не натуральними. Наприклад, частинки абрикосових кісточок занадто травмують верхні шари шкіри. Краще вибирати скраби з поліетиленовими круглими відлущувальними частинками.

Для очищення шкіри виробники косметики розробили цілу гаму засобів: мило, гель, мус (пінка), міцелловий розчин. Ваше завдання - спробувати різні варіанти і зупинитися на більш відповідному.

Тонизирование шкіри

Іноді цим етапом у догляді за шкірою нехтують. Треба сказати, що якщо Ви просто вмилися простою водою без якого б то не було кошти, то тонизирование дійсно необов'язково. Справа в тому, що сенс цієї процедури - допомогти повернути шкірі нормальний для неї кислотно-лужний рівень, або, так званий, pH-рівень.


Після вмивання з різними милящіміся засобами, pH-рівень стає більш лужним, що несприятливо для шкірних покривів. Правильний тонік регулює кислотно-лужний баланс, допомагаючи шкірі швидше відновити природні умови її життєдіяльності.

При виборі тоніка звертайте увагу на його pH-рівень. Він повинен бути рівний 5 або нижче. Але показник менше 3 одиниць означатиме, що перед Вами занадто кислотний тонік, і якщо у Вас немає необхідності викликати лущення, то від покупки такого засобу краще відмовитися. Кислотна косметика може використовуватися, якщо стоїть завдання позбутися будь-яких недосконалостей кшталт плям або нерівностей. В інших випадках достатньо буде тоніка з рівнем pH в діапазоні від 4 до 5.

Зволоження шкіри

Будь яка, навіть сама жирна шкіра потребує зволоження. Про це етапі відходу зазвичай рідко забувають, тому що ефект від нанесення зволожуючого засобу видно відразу, на відміну від тоніка, коли процес нормалізації не видний оку.

Для зволоження шкіри косметичні фірми розробили сотні різних кремів, емульсій і гелів . Вони діляться за типами: для сухої, для нормальної і для жирної шкіри, а також за віковою призначенням. Треба сказати, що активне зволоження шкіри на щоденній основі потрібно починати після 30 років. Легкими гелями тут рідко можна обійтися, і в хід потрібно пускати якісні крему з сучасними зволожуючими речовинами в складі.

Альтернативою крему може стати косметичне масло (базова або в поєднанні з додатковими). Всі масла також поділяються на групи залежно від типу шкіри.

Дуже дієвий засіб - це різні сироватки для шкіри. Сироватка є концентрований комплекс речовин, які необхідні шкірі для здоров'я і краси. Як правило, це більш дорогі кошти, якщо порівнювати їх з кремами і гелями. Але ефект від сироваток набагато помітнішою. Їх застосування рекомендовано після 30-35 років.

На закінчення нагадаємо про такий важливий момент, як захист шкіри від сонця. Усі Ваші зусилля з підтримання шкіри обличчя в хорошому стані можуть зійти нанівець, якщо Ви будете піддавати її агресивному ультрафіолетового випромінювання. Тому в денний час намагайтеся не виходити з дому без попередньо нанесеного сонцезахисного крему.