На сьогоднішній день багато хто страждає від деяких недоліків шкірних поверхонь, які часто супроводжуються акне, нерівностями і невеликими зморшками, які говорять про майбутню старість нашої шкіри. Сучасний розвиток косметології дозволяє застосовувати різні косметологічні процедури з усунення небажаних явищ, і всілякі пілінги займають серед них гідне місце.

Пілінг є саме тим косметологічним процесом, в основні завдання якого входить не тільки ефективне очищення шкірних покривів, але і усунення невеликих зморшок. В основі даної методики лежить активна боротьба з першими ознаками старіння, які часто виливаються в різних дефектах шкіри. Процес процедури відбувається за рахунок видалення поверхневих шарів епідермісу, в результаті чого відбувається стимуляція процесів відновлення шкіри, яка, в свою чергу надає шкірним поверхням велику еластичність.

На даний момент відомо чотири основних види пілінгу: косметичний, фізичний, механічний і хімічний. Кожен з цих видів є досить ефективною процедурою, яка відрізняється тільки технікою її виконання.

Як правило, косметичний пілінг є досить простим процесом, який можна так само успішно проводити і в домашніх умовах. Найчастіше, він носить тільки профілактичний характер. Тим не менш, незважаючи на настільки легкий ефект, при регулярному його застосуванні шкіра стає більш пружною, усуваються омертвілі клітини і відмінно очищаються пори.

У процесі проведення процедури так само активно застосовуються різні скраби і гоммажи, які, як правило, містять рослинні абразиви, що мають вигляд гладких кульок з полімерів.

Особливою популярністю останнім часом користується хімічний пілінг, в основу якого входить не звичайний зіскоблюється процес ороговілих клітин, а їх повне видалення за допомогою розчинення. Така дія відбувається за рахунок застосування різних кислот, якими багате вживане в даному процесі таке косметичний засіб, як пілінг - крем. У його основі, як правило, знаходиться яблучна, лимонна або ж молочна кислота. Деякі очищаючі засоби, більшою мірою застосовуються косметологами містять ферменти, які мають фруктове походження.

Незважаючи на той факт, що пілінг - як відома косметологічна процедура є досить нешкідливим процесом, все ж з його застосуванням варто бути обережніше. Рекомендована кількість проведення пілінгу в тиждень має бути обмеженим одним або двома разами. У ході процедури косметолог завдає спеціальне очищає засіб на оброблювану ділянку за допомогою кругових масажних рухів, які виконуються строго по периферії по висхідній лінії.


Важливо пам'ятати, область навколо очей не повинна піддаватися даному процесу, до того ж, тривалість самої процедури, в основному займає до трьох хвилин. Після цього нанесена суміш змивається теплою водою і на оброблювану поверхню необхідно нанести зволожуючий крем або ж маску.

Що стосується механічного пілінгу, то він поділяється на кілька напрямків. До нього відноситься вакуумне очищення, броссаж, ультрапілінг і мікродермаброзія.

Вакуумний пілінг являє собою досить нешкідливий процес, в процесі якого успішно відшаровуються верхні шари ороговілих клітин, поліпшується приплив крові до шкірних покривів і відмінно розкриваються пори. Такий вид пілінгу особливо корисно проводити людям, які тривалий час страждають від вугрової висипки і комедонов, які в ході процесу успішно відсмоктуються за допомогою вакууму.

Броссаж проводиться за допомогою спеціальних щіточок, яким властиво обертатися. Процес відбувається на попередньо очищеної і распаренной шкірі, він стимулює хороший кровообіг і позитивно впливає на обмінні процеси. З його допомогою виробляється успішне усунення ороговілих клітин, в результаті впливу спеціальної щіточки сильної жорсткості, яка носить натуральний характер. Процес повністю безболісний і, що грає важливу роль, допускається часте його проведення. Що стосується вакуумного пілінгу по всій області тіла, то цей процес практично нічим не відрізняється від оброблення лицьової області. Єдина відмінність - це застосування більш жорсткої щіточки.

Наступним підвидом механічного пілінгу є ультрапілінг, який відбувається за рахунок впливу ультразвукових хвиль. Процес не викликає хворобливих відчуттів і найчастіше застосовується у вигляді омолоджувального процесу. Спочатку на робочу область наноситься спеціальний косметичний засіб (в основному, це спеціальний гель або ж мінеральна вода), потім ці ділянки шкіри опрацьовуються за допомогою генератора, випромінюючого ультразвукові хвилі. Завдяки ефективності даного процесу, його часто проводять після тривалого перебування на відкритому сонці, коли шкірні покриви втратили багато рідини і починають лущитися.

Очищення мікродермаброзіей відбувається за рахунок викиду спеціальною апаратурою алюмінієвих частинок і кристала окису на шкіру пацієнта. В результаті такого очищаючого дії, шкірні покриви не тільки ефективно очищуються, але ефективно вирівнюється їх рельєф, і усуваються дрібні зморшки.