Після 25 років вже у багатьох жінок виявляються перші зморшки. Це можуть бути і легкі сліди від міміки, і ледь помітна сіточка навколо очей. Миритися з цим більшість представниць прекрасної статі не збирається - в салонах краси омолоджуючі процедури стають все популярнішою.

Однак навіть якщо поки що зморшки вас не турбують, варто робити все можливе, щоб зберегти молодість шкіри. Для цього необхідно вибудувати грамотний догляд за шкірою, регулярно слідувати йому, берегти обличчя, шию і руки від сонця і, зрозуміло, вести здоровий спосіб життя. Чим старанніше дівчина доглядає за собою, тим довше їй не знадобляться омолоджуючі процедури.

Багато фахівців називають тридцятирічний рубіж тим часом, коли варто починати користуватися протівозрастнимі засобами і процедурами.

Найпоширеніше засіб від зморшок - крем. Кількість їх на ринку не піддається обчисленню, однак ефективність більшості не настільки висока, як про це заявляється на упаковці. Якщо з поверхневими зморшками крем ще може впоратися, то середні і глибокі йому просто не по плечу.

У віці від 25 до 30 років взагалі краще не користуватися антивіковими кремами, а підібрати собі гарний зволожуючий засіб і не забувати про сонцезахисних препаратах.

Щоб якомога довше бути володаркою молодою і красивою шкіри без зморшок, необхідно стежити за своєю мімікою. Намагайтеся, щоб основну частину часу ваше обличчя було в розслабленому стані, менше щурьтесь і забудьте про трубочках для напоїв. Незайвими будуть і спеціальні вправи для особи, що сприяють збереженню пружності шкіри. Так звану аеробіку для обличчя можна виконувати в будь-який зручний для вас час.

Крім використання кремів сучасна косметологія пропонує масу способів боротьби як з дрібними, неглибокими зморшками, так і з серйозними віковими змінами шкіри.


Назвемо основні:

• різноманітні пілінги, серед яких хімічні, механічні та лазерні, а по глибині впливу діляться на поверхневі, серединні і глибокі;
• застосування філлерів, тобто заповнювачів зморшок і складок на шкірі;
• хірургічна підтяжка обличчя;
• ін'єкції ботокса;
• радіоліфтінг.

Більш докладно зупинимося на останньому способі - радіоліфтінга і на те, як він вирішує проблему ранніх зморшок.

Дія радіоліфтінга направлено абсолютно на всі вікові зміни шкіри, серед яких навіть ті, які проявляються на рівні гіподерми. Позбавляючи від усіх видів структурних і мімічних зморшок і складок, радіохвильової ліфтинг дозволяє домагатися набагато більш гладкою і молодшою шкіри, що володіє знову сформованим колагеновим матриксом. Радіоліфтінг відновлює основні функції шкіри, робить трофіку тканин помітно краще, а це дозволяє природним можливостям організму підтримувати досягнутий результат. Таким чином, шкіра отримує суттєвий стимул до регенерації і відновленню.

радіоліфтінга на сьогоднішній день є прекрасною альтернативою хірургічної підтяжки обличчя. Серед його переваг варто назвати не тільки майже повна відсутність протипоказань, але і відсутність необхідності в реабілітаційному періоді, швидкі результати і, зрозуміло, неінвазивний. Ці гідності радіоліфтінга роблять процедуру одним з найбільш бажаних антивікових впливів на шкіру.

За допомогу в підготовці матеріалу дякуємо Аржанцева Ольгу, лікаря-дерматовенеролога, трихолога, кандидата медичних наук, косметолога салону краси Інфанта.