З віком пам'ять природним чином слабшає. Але як з'ясували французькі дослідники, цьому процесу в меншій мірі схильні жінки, які випивають більше трьох чашок кави в день.

7000 літніх добровольців були опитані про обсяг споживаного ними кави. А опитувальні вчені з Французького національного інституту здоров'я і медичних досліджень оцінили їх когнітивні здібності за допомогою тестів. Через 4 роки вони провели повторне тестування.

Дослідники враховували всі фактори, здатні вплинути на стан пам'яті. Це вихідний вік, освіта, наявність артеріальної гіпертонії та інших хронічних захворювань, прийом лікарських препаратів.

У результаті виявилося, жінки старше 65 років, щодня випивають більше трьох чашок кави (або аналогічне за змістом кофеїну кількість чаю), мали незначно відрізняються від вихідних результати тестування пам'яті.


А ось ті, хто випивав одну і менше чашок кави щодня, показали зовсім інші результати.

Що примітно, зі збільшенням віку жінок прямо пропорційно зростала і сприятливий вплив кави на стан їх пам'яті. Так, уже любительки кави старше 80 років зниженням пам'яті страждали на 70% рідше, ніж їх однолітки, взагалі не вживають ароматний напій.

У чоловіків же взаємозв'язку між обсягом споживання кави і віковим зниженням пам'яті виявлено не було. Керівник дослідження Карен Річі пояснює цей факт тим, що жінки більш чутливі до впливу кофеїну і їх організм може інакше реагувати на прийом стимулятора. До того ж відрізнятися у них може метаболізм кофеїну.

Зупинятися на досягнутому вчені не збираються і планують проведення більш тривалого дослідження. Тепер їм належить визначити, чи може кофеїн запобігати розвитку слабоумства.