Всім відомо, що, сидячи на дивані, зайва вага не скинеш. А ось погладшати, особливо якщо читати розумну книжку або готувати важливий звіт - дуже навіть можна. Вчені з Канади з'ясували, що інтелектуальна праця провокує людей є більше, ніж їм потрібно.
У деяких випадках споживання зайвої кількості їжі може бути наслідком напруженої розумової праці. Провівши експеримент, дослідники з'ясували, що ті, хто змушений багато думати, споживає більше калорій ніж йому потрібно, і чим той, хто "не напружується".
В експерименті брали участь 14 студенток у віці від 20 до 24 років. Завдання для них було нескладним. Вони повинні були виконати ряд дій протягом 45 хвилин, після чого піти в буфет і з'їсти стільки, скільки їм хочеться. Всі з'їдені калорії ретельно протоколировались.
Дівчата були розділені на 3 групи. Одну групу попросили просто посидіти і відпочити протягом 45 хвилин, інша група повинна була прочитати статтю і законспектувати її, а третій попросили заповнити цикл комп'ютерних тестів, присвячених вивчених тем.В результаті експерименту з'ясувалося, що студентки, конспектують статтю, з'їли на 202,6 калорій більше, ніж відпочиваючі, а дівчата, які виконують тест, - на 252,5 калорій.
Аналізи крові дівчат-учасниць експерименту показали, що під час розумової напруги мозок використовує глюкозу в якості палива, і вона швидко витрачається. Тому організм вимагає поповнювати запаси глюкози допомогою споживання їжі. При цьому реальні втрати енергії під час розумової праці становлять лише 3 калорії на годину!
Вчені вважають, що люди інтелектуальної праці більш схильні до ожиріння, і потребують більш ретельному контролі за харчуванням. Вони рекомендують також звернути увагу на додаткові фізичні вправи.

Підготовлено відділом Харчування