Завдання пластичної хірургії - виправити те, чого не змогли досягти консервативні медичні та косметологічні методи, а також усунути дефекти, що залишилися на обличчі й тілі після різних медичних втручань.

У цій статті ми розглянемо всі види пластичних операції на обличчі.

Рітідектомія - пластична операція на шкірі обличчя і шиї, яка полягає в підтяжки шкіри після видалення її окремих клаптиків для усунення вікових змін.

Незважаючи на те, що рітідектомія (ліфтинг особи, кругова пластика, підтяжка обличчя) поступається першістю, наприклад, чи-посакціі і збільшенню молочних залоз, тим не менш, саме вона найбільш відома. За рідкісним винятком всі види ріті-дектоміі об'єднані єдиним операційним доступом, тобто розрізом.

Розрізняють: підшкірну рітідектомію; рітідектомію по Скугом, або пластику платізма; пластику SMAS; глибоку і композитну рітідектомію; поднадкостнічного рітідектомію.

Пластика SMAS (SMAS - поверхнева м'язово-апоневротіческой система особи) - пластична операція особи. На відміну від пластики платізма, що дозволяє помітно скоригувати передню поверхню шиї, завдання пластики SMAS - поліпшити стан овалу і надійно підняти нижню частину щік. Небезпека розсічення SMAS полягає в тому, що розрізи припадають прямо над проекцією привушної залози і щічних гілок лицьового нерва.

Отопластика (від грец. Oto - "вухо", plastica - "хірургічне відновлення, пластика ") - хірургічна операція по зміні форми вух. Відстовбурчені вуха з дитячих років викликають страждання, тому хірурги-косметологи рекомендують виправляти цей недолік, коли дитині близько п'яти років. За вухом робиться надріз, і хрящ зшивається, а потім за допомогою бинта відводиться назад і закріплюється в нормальному положенні. Шви знімаються протягом 5 ~ 7 днів. Рубці зазвичай припадають на жолобок за вухом і тому ніколи не видно. Дитині отопластика робиться в клініці під загальним наркозом, дорослій людині - під місцевою анестезією.

Ринопластика (від лат. Rhino - "ніс", plastica - "хірургічне відновлення, пластика") - відновна операція в області носа, що видаляє відвисають тканини носа зі зміною форми кісток і хрящів.
Зазвичай ніс збільшується в період дозрівання і продовжує рости, поки не досягне постійного розміру і форми, приблизно до 15-16 років. В ідеалі ніс повинен гармоніювати з іншими рисами обличчя, виглядати жіночним на жіночому обличчі і мужнім на чоловічому.

Ринопластику можна виробляти в будь-якому віці, хоча багато хірургів називають 18 років мінімальним віком для неї. Вся хірургічна робота проходить всередині носа, тому після операції не видно ніяких рубців. Видаляються зайва кістку і хрящ, а тканинам всередині носа надається потрібна форма - можна прибрати горбочок, зменшити довжину носа, звузити перенісся і т. П. Якщо потрібно збільшити ніс, то використовується хрящ і силіконовий імплантат. Так як кістка і хрящ заживають досить повільно, пройде близько шести місяців, перш ніж ніс придбає свою постійну форму.

Блефаропластика (від грец. Blephar - "віко", plastica - " хірургічне відновлення, пластика ") - пластична операція на шкірі вік, що включає в себе видалення природної шкірної складки і жирової тканини в області століття або відновлення повік або їх частини.
Відносна кількість ускладнень, що зустрічаються при обох блефаропластику (верхній і нижній), досить мало, проте ці ускладнення не тільки піддаються корекції, але і мають досить широкий діапазон тих чи інших відновлювальних заходів.

До ускладнень відносяться:
1) виворіт нижньої повіки. Це може бути наслідком висічення під час операції занадто великої ділянки шкіри;
2) несмиканіе верхньої повіки.


Звичайна причина - висічення занадто широкого шкірного клаптя з утворенням природного дефіциту м'яких тканин;
3) западіння суборбітальних областей при нижній бле-фаропластіке. Оскільки стандартна блефаропластика включає в себе, крім висічення шкірних надлишків, видалення зайвої жирової тканини, це може призвести до малоестетичні картині западання суборбітальних областей, що в цілому помітно старить обличчя;
4) посилення шкірного і зморшкуватого малюнка нижніх повік. Після видалення жирових гриж шкіра позбавляється своєрідною підтримки і починає вільно провисати.

Кантопластіка - операція подовження і розширення очної щілини.

Збільшення підборіддя - хірургічна операція по зміні форми підборіддя. В результаті цієї операції можна отримати будь-яку форму і розмір підборіддя. Надріз зазвичай робиться всередині порожнини рота вздовж нижньої ясна. Попередньо приготовлений імплантат, зроблений з інертного пластика, вводиться під шкіру в передній частині підборіддя для надання йому нової форми. Потім для фіксації імп-лантата на підборіддя накладається туга марлева пов'язка, яка не знімається протягом десяти днів. У цей період пацієнт повинен їсти м'яку їжу щоб уникнути зсуву імплан-тата під час пережовування їжі.

Збільшення скул - хірургічна операція по зміні форми скул.
При цій операції, так само як і при збільшенні підборіддя, використовуються імплантати. Вони вводяться під місцевим або загальним наркозом або через порожнину рота, або через надріз, який робиться під нижніми віями. Відразу після операції пацієнт відчуває неприємні відчуття в цій галузі. Остаточні результати не видні до тих пір, поки кілька місяців потому повністю не спаде набряклість. Шви під очима знімаються через 5-7 днів після операції.

Видалення подвійного підборіддя - хірургічна операція з видалення жирових відкладень і обвислий шкіри під підборіддям.
Під підборіддям робиться Z- або Т-подібний надріз таким чином, щоб будь рубець був в тіні. Одночасно з цим проводиться збільшення підборіддя, щоб підсилити ефект операції.

Зменшення підборіддя - хірургічна операція по зміні форми підборіддя.
Кость і хрящ видаляються з підборіддя таким же чином, як і з носа. Операція проводиться всередині порожнини рота, тому не залишається явних рубців. Близько десяти днів після операції пацієнт відчуває біль у роті, тому бажано їсти ніжну, м'яку їжу. Шви знімаються протягом тижня після операції, а набряклість проходить в межах місяця. Надріз робиться під підборіддям, тому всі рубці ховаються в тіні.

Кісткова пластика (від грец. Osteo - "кістка", plastica - "хірургічне відновлення, пластика") (син. : остеопластика) - операція з відновлення цілісності або зміни форми кістки.
Видалення зморшок. В даний час існує шість різновидів косметичних операцій з видалення зморшок за допомогою ліфтингу.

Ліфтинг (від англ. Lift - "підйом") - косметологічні процедури, що виконуються за допомогою косметичних засобів, масажу, методів апаратної косметології, естетичної хірургії з метою поліпшення контуру обличчя і тіла, видимого поліпшення зовнішнього вигляду шкіри за рахунок посилення її механічного натягу. До хірургічних методів належать ліфтинги:
- підшкірний;
- подфащіал'ний;
- глибокий подфащіал'ний;
- поднадкостнічпий;
- комплексний;
- ендоскопічний.

Детально про всі види ліфтингу ми розповімо в нашому наступному матеріалі.

Підготовлено відділом Краси