Ще в далекому 1880 стоматологи придумали першу електричну зубну щітку, точніше, її прототип.

А в 1987 році була представлена перша обертається зубна щітка, схожа на ті, якими весь світ користується донині.

Вважалося, що електричні зубні щітки краще очищають зуби, ніж звичайні, і відповідно довше зберігають їх здоровими. Однак останні дослідження на цю тему повністю спростували це поширена думка.

Більше того, нещодавно група британських учених дійшла висновку, що використання електричних зубних щіток може бути просто небезпечним для здоров'я зубів і ясен!

У дослідженні взяли участь 2500 волонтерів, щодня чистити зуби тим чи іншим способом. Учені розділили всі електричні щітки на 5 типів, залежно від відтворюваних рухів: щітки з рухомої з боку в бік робочою частиною, вібруючі, що обертаються, що обертаються і коливаються одночасно, а також щітки, пучки ворсинок в яких обертаються в різні боки.

Виявилося, що тільки один тип зубних щіток справлявся з нальотом краще, ніж традиційні щітки.


Що стосується інших, то вони навіть погіршували стан зубів, і особливо - ясен, так як часто докладали занадто велике зусилля.

При неправильному використанні вони часто ранять ясна, хоча людина цього може і не помічати. При тривалому їх використанні зуби можуть розхитуватися, виникають такі захворювання, як рецесія ясен (коли ясна відходить від емалевої шийки зуба, відкриваючи корінь), ерозія емалі, клиновидний дефект (у шийки зуба утворюється глибока щілина).

Підготовлено відділом Здоров'я