Словосполучення "ортопедичний матрац" логічно трактувати як "матрац для людини з проблемами хребта" - медичний термін у назві викликає таку асоціацію.

Чому ж зараз практично всі матраци, представлені в магазинах, раптом стали ортопедичними? Чи мають вони особливості конструкції, спеціальні властивості, конкретні "показання до застосування"?

Насправді ортопедичний матрац - будь-який, незалежно від будови, який протягом всього часу сну дозволяє хребту залишатися прямим.

Матрац може бути пружинним із залежними і незалежними пружинами, безпружинні з штучного і натурального латексу, з кокоса або комбінації цих матеріалів. І жоден з них сам по собі не може бути ортопедичним - це властивість матрац проявляє тільки по відношенню до конкретного користувача з відповідним вагою, зростом, віком.

Робимо висновки. По-перше, ортопедичний матрац, безсумнівно, корисна річ, яка допомагає розвантажити хребет і забезпечити повноцінний відпочинок йому і глибокий сон собі. По-друге, такий матрац потрібно вибирати індивідуально з урахуванням не тільки особистих переваг, але і фізичних даних.

Кращі ортопедичні матраци для повної людини - пружинні з жорсткими (посиленими) пружинами або безпружинні з твердих щільних матеріалів. Такий матрас не буде надмірно прогинатися під великою вагою, викривляючи хребет користувача.

А ось витончений, легкий людина на жорсткому ложі буде відчувати дискомфорт - його хребет вигнеться дугою вгору.


У цьому випадку варто вибрати м'яку пружинну конструкцію без кокосової койри або безпружинні модель з натурального латексу.

Найпростіше купити ортопедичний матрац людині середньої комплекції - його влаштує більшість пружинних моделей з використанням комбінації кокосової койри і латексу. Для дітей більше підходять безпружинні матраци. Основні критерії вибору матрасика для грудничка - безпека і екологічність.

Малютка не буває занадто жорстко, тому переважний кокосовий матрац. Старші діти будуть відчувати себе комфортно на жорсткому матраці з латексу. Літнім людям рекомендуються залежно від маси тіла середньо-жорсткі або м'які моделі.

Особливу увагу повинні приділити покупці ортопедичного матраца люди із захворюваннями хребта. Так, при проблемах в поперековому відділі жорсткий матрац протипоказаний. А тим, у кого неполадки у верхніх відділах хребетного стовпа, навпаки, підійдуть саме такі моделі. Найкраще критерії вибору в цьому випадку визначить лікуючий лікар.

Ну і, звичайно ж, дуже важливо, щоб новий матрац був зручним. Тому вибирати його потрібно з багатьох альтернатив, не поспішаючи, враховуючи наведені вище рекомендації, але і покладаючись на власні відчуття.