Протягом майже 50 років металокераміка займає провідне місце в області протезування, що відповідає високим колірним вимогам до реставраціям. Вперше облицювальна кераміка була представлена в 1962 році на Міжнародній Стоматологічної виставці. Інтерес в професійних колах був величезним. Завдяки металокераміці незнімне протезування отримало нові перспективи. Вперше стало можливим створювати великі мости.

Те, що сьогодні є само собою зрозумілим, раніше було піонерським проривом в ортопедичної стоматології. Поступово зуботехнічні лабораторії стали освоювати металокераміку, як нову технологію. Завдяки високому рівню шарового будови, металокерамічні реставрації отримували все більш природний вигляд, тому пацієнти все більше і більше воліли їх. Красиві зуби з часом ставали доступні не тільки артистам та іншим особистостям з високого світла, але й звичайним громадянам.

Прогрес в протезуванні зубів йшов одночасно і з іншими новинками стоматології. Техніка препарування зуба вигравала з появою високо- продуктивних наконечників з водяним охолодженням. Місцева анестезія підвищувала комфорт пацієнта і дозволяла стоматолога безперешкодно підготувати зуб до протезування. Вдосконалені рентгенівські апарати сприяли отриманню більш точної діагностики.


Фіксація реставрацій ставала все більш надійніше.

Зуботехнічні клініки й лабораторії також зазнавали інноваційні зміни: впроваджувалися печі для випалювання кераміки, ливарні установки, інструменти, нові гіпси та пакувальні маси давали техніку можливість виготовляти максимально точні вироби.

На тлі цього розвитку металокераміка сформувалася в високоякісну систему, яка в даний час, особливо це стосується естетики і надійності, практично не має конкурентів.

Перше покоління металокераміки було представлено в період з 1962 приблизно по 1990 рік. Це була тришарова кераміка, що складається з опакера, дентину і емалі. Додаткові маси і барвники використовувалися для індивідуалізації робіт.

Друге покоління з'явилося в 1990 році. Колірна гра цієї чотиришаровій кераміки обумовлювалося застосуванням опакера, опакдентіна, дентину і емалі.

Металокераміка третього покоління - це мелкодисперсная кераміка, абразивність якої відповідає абразивности природної емалі. Дана кераміка володіє чудовими фізичними властивостями, забезпечує прекрасну в'язку з каркасом, має високу кислотну резистентність і відмінну стійкість до термічних коливань.