Безсоння, почуття розбитості вранці, хронічна втома, несподівані болі в спині - це не просто витрати шаленого ритму життя сучасної жінки. Причина може бути набагато банальніше: неправильно підібраний або давно вимагає заміни матрац. Яким же він має бути і як правильно вибрати цього незмінного нічного компаньйона?

Відомо, що давні народи Південної Африки вміли плести матраци з пахучих трав ще десятки тисяч років тому. Навряд чи сон на них був дуже комфортним, особливо в порівнянні з сучасними продуктами "постільних технологій". У матрацах XXI століття найпопулярнішою "начинкою" залишаються пружини. Вони пружні, безпечні, забезпечують хорошу підтримку і природне розташування хребта. У виробах економ-класу пружини зазвичай зібрані в блоки - це цілком вдале бюджетне рішення. Така система, винайдена ще в XIX столітті, носить красиву французька назва "Боннель". Більш складні ортопедичні матраци з незалежними пружинами краще розподіляють навантаження, більш точно реагуючи на точки максимального і мінімального тиску тіла. Якщо навіть регулярний масаж не допомагає побороти неприємні відчуття в спині - придивіться до якісної "пружинці", доповнивши матрац ортопедичним ліжкові основи.

У вищій "матрацній" категорії найчастіше представлені безпружинні моделі, наповнювачем яких може бути як синтезований , так і натуральний латекс, кокосова койра та інші матеріали. Єдиним винятком є наповнювач ППУ, або поролонові плити, ціна яких залишається в рамках бюджетної. Але якщо ви думаєте, що матрац на поролоні обов'язково повинен бути м'яким і продавлюється, то ви помиляєтеся: сучасні методи обробки дозволяють додати матеріалу будь-яку заплановану жорсткість, і навіть робити її різної на окремих ділянках.

Є і ще один маловідомий, але дивовижний історичний факт: вперше технологія для перетворення вулканізованої гуми в латексну піну була представлена знаменитим Данлопом, прізвище якого сьогодні знайома кожному автомобілісту - шини Dunlop займають лідируючі позиції у світі.


Винайдений ним матеріал досі продається в зарубіжних країнах під ім'ям Dunlopillo, який став прозивним, а в перші роки матраци та подушки на його основі поставлялися виключно королівській родині!

Окремо стоять гелеві матраци. Напевно, саме так ми уявляли собі ложе для релаксації в далекому майбутньому: спеціальний наповнювач (гель або щільна латексна піна) м'яко прогинається, створюючи тривимірний об'єм і точно повторюючи форму тіла. При цьому нормалізується кровообіг, а хребет уві сні дійсно відпочиває. Багато лікарів відзначають, що гелеві матраци найбільш Анатомічність, а сон на них - самий здоровий і корисний для організму. Це їх якість останнім часом підтверджується і незалежними клінічними дослідженнями. З іншого боку, такі "космічні технології" можуть підтягнути вартість виробу якщо не в космос, то принаймні в преміум-клас, де ціни обчислюються тисячами доларів за одиницю.

Втім, зовсім не обов'язково гнатися за самими дорогими моделями. Можливо, просто прийшов час оновити ваш старий. Навіть порівняно недорогий, але новий матрац може позбавити вас від безлічі проблем, що накопичилися, адже термін служби і найбільш просунутих моделей часто становить не більше десяти років. Також перед покупкою варто порадитися з лікарем-ортопедом: він зможе вказати на слабкі місця вашого хребта, яким потрібна особливо надійна підтримка. І пам'ятайте, що людина проводить у сні більше третини свого життя, і якщо ви до себе небайдужі, то здоровому сну вже точно потрібно приділити особливу увагу.