Видалення зубів призводить до відсутності навантажень на кістку щелепи. Організм влаштований так, що в цьому випадку обсяг кістки стрімко зменшується, тобто вона розсмоктується. Коли настає час "згадати про зуби", виявляється, що обсяг кісткової тканини для постановки імплантатів недостатній. В цьому випадку необхідні попередні операції для усунення такого дефекту. На щастя, кісткова тканина здатна до відновлення. Операція синус-ліфтингу є однією з маніпуляцій, що проводяться для усунення таких дефектів, а саме, для підняття дна верхньощелепної пазухи.

Що таке синус-ліфтинг?

Синус-ліфтинг , або субантральная аугментація, - це стоматологічна операція, проведена в тих випадках, коли обсяг кісткової тканини настільки малий, що не може прийняти в себе імплантат. Операцію синус-ліфтингу проводять на верхній щелепі. Її суть полягає в хірургічному нарощуванні кісткового масиву за допомогою спеціальних матеріалів. Якщо цього не зробити, то імплантати просто не будуть триматися у роті, т.к. для стійкості та нормального функціонування їм необхідний хороший "фундамент" певної товщини.

Як хірургічна процедура синус-ліфтинг, застосовується більше 30 років. За цей час була вдосконалена як сама методика, так і вживані матеріали, підвищилася ефективність і безпеку операції. Все більша кількість пацієнтів з вираженою атрофією бічних відділів верхньої щелепи можуть оцінити переваги внутрішньокісткових імплантатів, завдяки застосуванню проміжної операції синус-ліфтингу.
Показання до виконання синус-ліфтингу:

 • значна атрофія кісткової тканини верхньої щелепи;
 • якщо висота альвеолярного відростка щелепи не дозволяє встановити зубний імплант більше 10 мм у довжину.
  Показання для установки імплантатів зубів одночасно з синус-ліфтингом:
 • відсутність ускладнень під час операції синус-ліфтингу;
 • наявність мінімальної товщини кістки 3-4 мм, достатньої для жорсткої первісної фіксації внутрішньокісткових імплантатів;
 • відсутність патології в області операції синус-ліфтингу.

  Різновиди синус-ліфтингу

  Розрізняють 2 типу операції синус-ліфтингу: відкритий і закритий.  Закритий синус-ліфтинг - це одночасно вживлення в кісткову тканину імпланта і нарощування кісткової тканини. При цьому самої кістки в щелепи повинно бути не менше 10 мм для початкового закріплення імпланта. У тому місці кістки, де планується встановити імплантат, робиться невелике циліндричний отвір, через яке за допомогою спеціальних інструментів дно пазухи переміщається, і в гайморову пазуху вводиться гранульований кістковопластичні матеріал. Таким чином дно гайморової пазухи підводиться на необхідну для імплантації висоту, а в підготовлений отвір потім встановлюють імплантат.
  Відкритий синус-ліфтинг проводиться, коли висота кісткової тканини менш ніж 10 мм. Незважаючи на те, що відкритий синус-ліфтинг є більш складною процедурою порівняно з закритим, проте в сучасних умовах він проводиться безболісно і за часом займає близько 40 хвилин. Виробляється надріз на слизовій ротової порожнини (з боку бічної стінки гайморової пазухи), таким чином, відкривається доступ до щелепної кістки, після чого в кістки вирізують невеликий отвір, яке буде заповнену Остеопластичні матеріалом. Після заповнення кістка закривається слизовим клаптем, і тканина слизової вшиваються.
  Зубні імплантанти нерідко встановлюють відразу після операції синус-ліфтингу, а постійну ортопедичну конструкцію через 6-9 місяців, тому необхідний час, щоб кістка після хірургічного втручання "зміцніла" і змогла витримати необхідне навантаження. У випадку, коли імплантація за часом відстрочена від синус-ліфтингу, установка імплантів виконується через 4 місяці після операції.
  Після операції синус-ліфтингу
  Після операції призначається антибактеріальна терапія для більш швидкого загоєння. Набряк виникає не завжди, але у випадку, якщо він все-таки буде спостерігатися, в нормі він протримається 2-3 дні. Обмеження після проведення процедури синус-ліфтингу мінімальні. У перший час після операції рекомендується утримуватися від будь-яких перевантажень, в тому числі пірнати під водою і літати на літаку. Слід берегти себе від виникнення простудних захворювань, особливо нежиті.